skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
100 Günde Hayrettin Karaca

Çankaya Belediyesince, Türkiye’nin “Erozyon Dedesi” olarak bilinen Hayrettin Karaca’nın adının verileceği yeni parkın yapımı Ramazan Bayramı’nın ardından başlayacak. Parkın, 100 günde tamamlanması planlanıyor.

Çankaya Belediyesi, Hayrettin Karaca’nın adını yaşatacak parkın yapımına Ramazan Bayramı’nın ardından başlıyor. 7 bin metrekarelik park, 100 günde tamamlanacak.

Yaşamını doğaya ve doğal hayatı korumaya adayarak yıllardır bu konuda halkı bilgilendiren “Erozyon Dede” Hayrettin Karaca’nın adı Çankaya’da yaşatılacak.

TAŞDELEN: “BİZİM İÇİN ONURDUR”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in; “Yaşamını erozyon ve çölleşmeyle mücadeleye adayarak halkı bilinçlendiren, bu ülkenin geleceği için büyük çaba sarf eden Hayrettin Karaca’nın adını ilçemizdeki bir parka vermek bizim için onurdur” diye ifade ettiği yeni park, Yaşamkent Mahallesi’nde olacak.

5 BİN METREKARE YEŞİL ALAN

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) ‘nın Onursal Başkanı Hayrettin Karaca’nın adını yaşatacak parkta, koşu yolu, fitness alanı, çocuk oyun alanı, süs havuzu ve kamelyalar bulunacak. Bölgeye 5 bin metrekare yeşil alan kazandıracak park, Yaşamkent Mahallesi 3239. ile 3226. Sokakların kesişiminde yer alacak. 100 günde tamamlanması ön görülen parkın Eylül sonuna bitirilmesi hedefleniyor.

Back To Top