skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
12 Bin 553 Sokak Hayvanı Tedavi Edildi

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yılın ilk 6 ayında 12 bin 553 sokak hayvanını tedavi etti. Merkezde bin 530 sokak hayvanına kısırlaştırma işlemi yapıldı. 811 sokak hayvanı ise yeni sahibine kavuştu.

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yılın ilk 6 ayında 12 bin 553 sokak hayvanına tedavi hizmeti uyguladı. Sokak hayvanlarının her türlü tedavi işleminin uygulandığı merkezde, Çankaya Belediyesi’nin barınağından sahiplenilen hayvanların tedavisi de ücretsiz gerçekleştiriliyor. Yoğun bakım ünitesi ve ameliyathane birimlerine sahip olan merkezde sokak hayvanlarına kemoterapi tedavisi bile yapılabiliyor. Barınakta yeniden sokağa bırakılamayacak düzeyde engelli ve yaşlı olan sokak hayvanları da ayrıca özel bir bölümde yaşamlarını sürdürmeye devam ediyor.

Sokak hayvanı popülasyonunu en aza indirmek için kısırlaştırma çalışmalarına ağırlık veren barınak çalışanları, yılın ilk 6 ayında bin 530 sokak hayvanına kısırlaştırma yöntemi uyguladı. Ayrıca 2 bin 943 hayvana da kuduz, bronchin ve karma aşı yapıldı.

811 SOKAK HAYVANININ ARTIK BİR EVİ VAR

Sokak hayvanlarına yönelik çalışmaların nihai amacı olan sahiplendirme de ise ilk 6 aylık rakamlar 811’e ulaştı. Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden ayrılan 811 hayvanın artık sıcak bir yuvası var.

Back To Top