skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
2. Yerel Eşitlik Eylem Planı Hazırlanıyor

Toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki çalışmalarıyla Türkiye’nin öncü belediyelerinden olan Çankaya Belediyesi, 2019-2022 dönemi için Yerel Eşitlik Eylem Planı çalışmalarını başlattı.

Yerel yaşamda da kadın erkek eşitliğini yaymayı, var olan eşitsizlikleri gidermeyi amaçlayan plan, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileriyle oluşturuluyor.

Toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki çalışmalarıyla Türkiye’nin öncü belediyelerinden olan Çankaya Belediyesi, ilki 2016-2019 dönemini kapsayan Yerel Eşitlik Eylem Planı çalışmalarının ikincisi için çalışmaları başlattı.

Çankaya Belediyesi Hizmet Binası’nda, Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner’in başkanlığında, Kadın Hakları Aktivisti İlknur Üstün’ün moderatörlüğüyle gerçekleşen hazırlık toplantısında, 40’ın üzerinde sivil toplum kuruluşu da yer aldı.

Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi tarafından hazırlanan Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’nı imzalayan Çankaya Belediyesi, 2019-2022 dönemi eylem planını da, sivil toplum kuruluşlarının tavsiye ve katkılarıyla hazırlayacak.

Back To Top