skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Çankaya Belediyesi 1000 Çocuk Korosu’nun, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda 23 Nisan günü saat 17.00’de ki konserine tüm vatandaşları davet eden Alper Taşdelen’in, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı şöyle:

“Bir ulus, kuruluş ve kurtuluş gününü unutursa ayakta kalamaz. 23 Nisan sadece ve sıradan bir bayram değildir. 23 Nisan bu topraklarda bir büyük dirilişin günüdür. Bu topraklar üzerinde yaşamış, yaşayan ve yaşayacak olanların ortak sevinci olmuş ve olmaya devam edecektir. Bugün Çankaya olarak bize düşen ulusumuzun ve insanlığın büyük mirası, 23 Nisan ruhuna sahip çıkmaktır.

Ulusal Kurtuluşumuzun, Cumhuriyetimizin ve bütün bunların mimarı Büyük Atatürk’ün ilçesi Çankaya’da, ulusal bayramlarımıza sahip çıkmak tarihi sorumluluğumuzdur. Çankaya Cumhuriyettir, Cumhuriyet Çankaya’dır. Biz ulusal bayramlarımızın ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz. Hiçbir kuvvet halkımızı; Atatürk, Cumhuriyet ve devrimlere olan sevgisinden, sahiplenişinden vazgeçiremeyecektir.

Unutulmamalıdır ki, Ulusal Egemenlik; halkımızın kurtuluş, ulusumuzun yeniden var oluş günüdür. Bu gerçeği, duyguyu ve düşünceyi kaybettiğimiz zaman bir ulus olma ve birlikte yaşama iradesini de yitirmiş oluruz. Sahip çıktığımız ulusumuzun bugünüdür, çocuklarımızın geleceğidir. Çankaya olarak Ulusal Egemenliğimize ve çocuklarımızın geleceğine sahip çıkıyoruz. Bize bugünü armağan eden kurucumuz, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum.”

Back To Top