skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, binlerce Çankayalının 100’e yakın branşta hobi ve meslek kursu aldığı Çankaya Evlerinin 27’ncisini de açtı.

Çankaya Belediyesinin örnek belediye olmaya devam edeceğini dile getiren Taşdelen, “Biz insanların yüreğine, gözlerinin içine bakıyoruz. Başarımızı buna borçluyuz” dedi. 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen Çankaya Evlerinin 27’incisini Birlik Mahallesi’nde çok sayıda vatandaşın katılımıyla hizmete açtı. Birlik Mahallesi’nde bulunan İsmet İnönü Parkı içerisinde yer alan Birlik Çankaya Evi bölge halkının ikinci evi olmaya hazır.

Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankaya’da hizmet kervanının yoluna devam ettiğini dile getirerek Çankaya’nın tarihinin en büyük yatırım programını hayata geçirdiğini söyledi. Taşdelen Birlik Mahallesi’ne getirdikleri hizmetleri sıralayarak, Çankaya’ya bu dönem 500 bin metrekare yeşil alan kazandırdıklarını bu rakamın 170 bininin Birlik Mahallesi sınırlarında olduğunu vurguladı. Bölgede yapılan İsmet İnönü, Zafer ve Lozan Park ile Birlik’in daha yeşil bir semt olduğunu söyleyen Taşdelen, Çankaya Evi ile de bölgeye yapılan hizmetlerin taçlandığını dile getirdi. Başkan Taşdelen bölgeye yapılan yüzme havuzunun da Temmuz ayında hizmete açılacağı müjdesini verdi.

26 BİN ÇANKAYALININ İKİNCİ EVİ

Çankaya Belediyesinin hizmetlerine değinen Taşdelen çalışmaları şöyle özetledi: “7 yeni kreş ile kapasitemizi yüzde 60 oranında artırarak 1500 çocuğumuza okulöncesi eğitim imkanı sunduk. 14 yeni Çankaya Evi ile de Çankaya Evlerimizin sayısını da 27’ye ulaştırdık. Halkımızın ikinci evi olarak gördüğümüz bu evlerde 26 bin kursiyerimiz eğitim alıyor”.

Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen, hizmete açılacak yüzme havuzları ve buz pateni salonu için Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol çalışmalarının olduğunu belirterek “Böylece çocuklarımızın gerçek anlamda spor yapmalarına olanak sağlamış olacağız” dedi.

550 KAPASİTELİ ÖĞRENCİ YURDU MÜJDESİ

Daha önce TED Üniversitesi ve Çankaya Belediyesi ortaklığında yapılan 420 kapasiteli öğrenci yurdunu hatırlatan Taşdelen bu kez de Turan Güneş Bulvarı üzerinde 550 öğrenci kapasiteli yurt yapılacağı müjdesini verdi. Çankaya Belediyesinin amacının Atatürk aydınlığı ile büyüyen nesiller yetiştirmek olduğunu vurgulayan Taşdelen, “Bu ülkede onun adını silmek isteyenler karşılarında bizi bulacak. En büyük kültür merkezimizin adını Atatürk Kültür Merkezi, en büyük parkımızın adını Ahlatlıbel Atatürk Parkı, sosyal tesisimizin adını Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi koyduk. Onlar sildikçe biz yazmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Çankaya Belediyesinin örnek belediye olmaya devam edeceğini dile getiren Taşdelen, “Biz insanların yüreğine, gözlerinin içine bakıyoruz. Başarımızı buna borçluyuz” dedi.

İçerisinde bulunan 3 büyük derslik salonu, okuma odası ve dinlence alanıyla hizmet verecek Birlik Çankaya Evi’nde ilk etapta gitar, drama, yağlı boya resim, karakalem, modern dans, spor, yoga, pilates eğitimleri verilecek.

Back To Top