skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Alper Taşdelen: “Göreve geldiğimizde, ‘başınız dimdik bu belediye benim belediyem’ diyeceğiniz, belediye ile halkın arasındaki duvarların kalktığı bir belediye olacağız, hizmet ve projelerimizle bize oy vermeyenlerin de oylarını alacağız demiştim. Dört yılda bu anlamda büyük mesafe kat ettik”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, farklı mahalleleri kapsayan “Başkanla Yüz Yüze” toplantılarından bir yenisinde daha halkla kucaklaştı. Toplantıya, Yıldızevler, Birlik, Sancak, Oran, Hilal, Kırkkonaklar ve İlkbahar mahallerinden gelen çok sayıda vatandaş katıldı.

Çankaya Belediyesince düzenlenen “Başkanla Yüz Yüze” etkinliği Yıldızevler Mahallesi’nde bulunan Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yıldızevler, Birlik, Oran, Hilal, Sancak, Kırkkonaklar ve İlkbahar mahallerinden çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen yapılan hizmetleri anlatarak, halkın soru, talep ve sorunlarını dinledi.

Mahalle sakinlerinin belediye başkanına rahatlıkla ulaşabilmelerini sağlayan etkinlikte, Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya İlçe Başkanı Yeliz Aşcı ve Belediye Başkan Yardımcıları da Taşdelen’e eşlik etti.

“4 YILDA BÜYÜK MESAFE KAT ETTİK”

Çankaya Belediyesinin tanıtım filminin izlenmesinin ardından başlayan toplantıda 4 yılda gerçekleştirilen hizmetleri anlatan Taşdelen, insana dokunan ve halkı kucaklayan işlerin hayata geçirildiğini söyledi. Genel iktidarın yerelden geçtiğini ve bunun için Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin her zamankinden daha fazla çalışması gerektiğini ifade eden Taşdelen; “Aydınlık Türkiye’yi kurmak için çok çalışmalı ve mutlaka başarılı olmak zorundayız. Biz, dört yıl önce yola çıktık. O zaman, ’başınız dimdik bu belediye benim belediyem’ diyeceğiniz, belediye ile halkın arasındaki duvarların kalktığı bir belediye olacağız, hizmet ve projelerimizle bize oy vermeyenlerin de oylarını alacağız demiştim. Dört yılda bu anlamda büyük mesafe kat ettik” dedi.

Bu süreçte üç temel anlayışları olduğunu belirten Taşdelen, bu üç anlayışı hizmet ve proje anlamında Çankaya’nın eksiklerini gidererek kalıcı eserler yaratmak, asfalt, çöp gibi alt yapı hizmetlerinin 21. yüzyılda sorun olarak anılmasını ortadan kaldırmak ve sosyal belediyecilik anlamında işler yapmak olduğunu anlattı.

480 BİN METREKARE YEŞİL ALAN

Kültür merkezleri, Çankaya Evleri, öğrenci yurdu, kreşler, sosyal tesisler, yüzme havuzları, renkli desenli asfalt kaldırım, Hoş Geldin Bebek Seti, Hoş Geldiniz Masası, Halk Kart, Sağlık Kart, kültür gezileri, okul ve cami tadilatları, taksi duraklarının yenilenmesi ile yeni çöp sistemi gibi çalışmaları hakkında vatandaşlara bilgi veren Taşdelen, son 4 yılda 54 yeni parkın hizmete sunulduğunu ve Çankaya’ya 480 bin metrekare yeşil alan daha kazandırıldığını ifade etti.

TAŞDELEN: “ATATÜRK MİLYONLARCA İNSANIN YÜREĞİNDE VAR”

Atatürk’ün adının statlardan, meydanlardan, alanlardan silindiğini hatırlatan Taşdelen, “Eskişehir yolunda yapımı kısa süre sonra tamamlanacak olan kültür merkezimize Atatürk Kültür Merkezi adını verdik. Ahlatlıbel parkımızın adını Ahlatlıbel Atatürk Parkı olarak değiştirdik. Yapımı devam eden ve yakın zamanda açılışını yapacağımız sosyal tesise Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi adını verdik. Atatürk Çukurova’nın pamuğunda, Trakya’nın ayçiçeğinde, Fırat’ın suyunda, Uludağ’ın karında ve milyonlarca insanın yüreğinde…” diye konuştu.

VATANDAŞLARIN SORULARINI CEVAPLADI

Rantçı ve talancı anlayışla belediyeciliğin yapılamayacağını da kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen konuşmasını, “Belediyecilik, kamu yararını ve yeşili gözeten, en kıymetli arsalarını halkına hizmet için kullanan sosyal demokratların ve Atatürkçülerin işi” ifadeleriyle tamamladı.

Vatandaşların mahalleleriyle ilgili istek ve önerilerini de dinleyen Taşdelen, vatandaşların yönelttiği soruları da cevapladı.

Back To Top