skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya, merkezi konumu, nüfusu ve ticaret merkezi olması nedeniyle yeni işyeri açacak olanların en çok tercih ettikleri ilçe olmayı sürdürüyor.

Çankaya, ticari yaşama yeni başlayanların ilgi odağı olmaya devam ediyor. İşyeri açmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri ilçe olan Çankaya’da 2019 yılının ilk altı ayında 1834 ruhsat verildi.

Çankaya Belediyesinin yaptığı çalışmalarla her geçen gün daha da cazibe merkezi haline gelen Çankaya’nın yeni işyeri açmak için tercih edilmesinin nedenleri arasında nüfus yoğunluğu da önemli bir etken oluyor. Ankara’nın kalbi konumundaki ilçede her ay yüzlerce yeni işyeri açılıyor. Yılın ilk altı ayı verilerine göre 1834 ruhsat verilirken, sıhhi işyeri açmak isteyenler 1386 sayısı ile ilk sırada yer alıyor. Gayrı sıhhi işyeri açma ve çalıştırma ruhsatının sayısı 136 iken, Emniyete tabi işyeri açmak ve çalıştırmak isteyenlerin sayısı ise 106.

2019’un ilk altı ayında mesul müdürlük ruhsatı da 174 sayısı ile en çok verilen ruhsatlardan biri olarak göze çarpıyor. Ankara eğlence yaşamının da merkezi konumunda olan Çankaya’da canlı müzik izin belgesi de alınan ruhsatlardan biri olarak dikkat çekiyor.

Back To Top