skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Ekim 2016 tarihinde açılan Bayraktar Çankaya Evi dolup taşıyor. Altı ayda 15 bin Çankayalının cenaze evi de toplantı salonu da olan Ev’in en yaşlı kursiyerlerinden Meryem Aydın, okuma yazmayı da takı yapmayı da şarkı söylemeyi de burada öğreniyor.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in Ekim 2016’da “Burası Sizin Eviniz” sözleriyle açtığı Bayraktar Çankaya Evi dolup taşıyor. 300 metrekarelik salonunda, dernek toplantılarından cenaze evi ağırlamasına kadar geniş bir yelpazede 15 bin Çankayalının yararlandığı Ev’den, bin 150 kursiyer de hobi ve meslek edinme dersleri alıyor.

Semt sakini Türkiye’ye yerleşen Rusların Türkçelerini geliştirmesinden, çocukların etüt merkezi ihtiyacını karşılamaya kadar pek çok alanda hizmet veren Ev’in en yaşlı kursiyerleri arasında yer alan Meryem Aydın (72) okuma yazma, takı tasarımı ve Türk Sanat Müziği derslerine katılıyor.

16 yaşındayken Sivas’tan Ankara’ya geldiğini belirten Aydın, “Kız çocuğu olduğum için beni okutmadılar. Keşke benim zamanımda da böyle yerler olsaydı, kendimi geliştirebilseydim” diyor. Bayraktar Çankaya Evi’nin evine çok yakın olmasından da memnuniyet duyduğunu belirten Aydın, “İyi ki bizim semtimizde de Çankaya Evi açıldı, daha önce yapamadıklarımı şimdi yapabiliyorum” diye konuşuyor.

100 FARKLI DALDA EĞİTİM

Resim, dikiş, yabancı dil, bilgisayar gibi hobiden meslek edindirmeye kadar yaklaşık 100 farklı dalda hizmet verilen Çankaya Evleri’nde ‘Masal ve Oyun Odaları’ çocukların eğlenerek öğrendiği, etüt merkezleri öğrencilerinin ders çalışabildiği alanlar olarak hizmet veriyor.

Yaşlılar için film izleme, spor yapma, kitap-gazete okuma gibi alanlarının bulunduğu Baharevleri’nin de yer aldığı Çankaya Evlerine ilişkin ayrıntılı bilgi www.cankaya.bel.tr adresli internet sitesinden ve 458 89 00 numaralı telefondan alınabiliyor.

Back To Top