skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

29 Eylül’de yeni sanat sezonunu “Boşluk” sergisi ile açan Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, 20 günde 9 bine yakın sanatseveri konuk etti. Albert Camus’un “Boşlukla beraber, tam güç” sözünden esinlenerek 27 sanatçı tarafından hazırlanan eserler 26 Ekim’e kadar görülebilecek.

Başkentin sanat hayatına yön veren Çankaya Belediyesi, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (ÇSM) açtığı “Boşluk/Void” sergisinde 20 günde 8 bin 866 sanatseveri konuk etti.

ÇSM, Albert Camus’un “Boşlukla beraber, tam güç” sözünden esinlenerek bir araya gelen 27 sanatçının eserlerinin yer aldığı serginin küratörlüğünü Dilek Karaaziz yapıyor. Sergi hakkında bilgi veren Karaaziz sergiyi şöyle tanımlıyor: Yaşanan coğrafya ve dönemle bir yüzleşme denemesi izlenimi veren geçmiş ve şimdiki zamanın kesiştiği bir boşlukta durma imajı yaratıyor. Sergide çağa tanıklığın, özellikle son yıllarda gittikçe daralan bir kısa alanda özgürlüklerin izini sürdüğümüzü gösterebileceğimiz bir mekan yaratma özlemi umudu yer alıyor.

İzleyiciyi disiplinler arası bir yolculuğa çıkaran “Boşluk/Void” sergisinde Türkiye’nin yanı sıra Avusturya ve Kıbrıslı sanatçılar da eserleri  ile katılıyor. Sergide sanatseverler; sesin söze, sözün renklere, renklerin boşluğa, boşluğun mekana, mekanın ise doluluk ve boşluk arasındaki asılı köprüye açıldığı kapıları keşfediyor. Sergi 26 Ekim’e kadar görülebilecek.

Back To Top