skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesinin her yaz düzenlediği “Açık Hava Sinema Günleri” bu hafta 100. Yıl Pazaryeri ve Birlik Mahallesi’ndeki Zafer Park’ta devam ediyor.

En tatlı Çankaya geleneği “Açık Hava Sinema Günleri” bu hafta 100. Yıl Pazaryeri ve Birlik Mahallesi’ndeki Zafer Park’taki gösterimlerle devam edecek. İlçede nostalji rüzgarı estiren etkinlikte 20 Ağustos’ta 100. Yıl Pazaryeri’nde ‘7. Koğuştaki Mucize’ filmi, 21 Ağustos’ta Zafer Park’ta ise Disney’in 3 dalda Oscar kazanan yeni animasyonu ‘Soul’ Çankayalılarla buluşacak.

Kurulan dev ekrandan filmi izleyen Ankaralılar, Çankaya Belediyesi tarafından ücretsiz ikram edilen mısırlarını yiyerek açık havada sinema keyfini yaşayacak.

EYLÜL AYINDA DA SÜRECEK

Mahalle kültürünü yeniden canlandıran, komşuları bir araya getiren etkinlik Eylül ayında da devam edecek. Sinema günleri kapsamında Çankaya’da 12 farklı noktada birbirinden güzel 4 film Çankayalılarla buluşacak. Sinema gösterimlerinde maske ve mesafe kuralına özellikle dikkat edildiğini kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen “Mayıs ayında sona eren tam kapanmanın ardından güzel günleri tekrar yaşatmak, sosyal mesafe ve pandemi kurallarına uyarak açık hava nostaljisini Çankayalı hemşerilerimize yeniden hatırlatmak istedik” dedi.

SİNEMA GÜNLERİ TAKVİMİ

Tüm gösterimler 20:30 başlayacak.

20 Ağustos Cuma – 100. Yıl Pazaryeri – 7. Koğuştaki Mucize
21 Ağustos Cumartesi – Zafer Park – Soul
26 Ağustos Perşembe – Atapark – Soul
27 Ağustos Cuma – Keklik Pazaryeri – Arif V 216
28 Ağustos Cumartesi – Metin Oktay Ortaokulu Yanı – Arif V 216
29 Ağustos Pazar – K. Esat Özgürlük Parkı – Bayi Toplantısı

2 Eylül Perşembe – Ahmed Arif Parkı – Bayi Toplantısı
3 Eylül Cuma – Anıtpark – Soul
4 Eylül Cumartesi – Cebeci Camisi Önü – Bayi Toplantısı

Back To Top