skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

AÇIK HAVA SİNEMA GÜNLERİNDE BU HAFTA İKİ FİLM ÇANKAYALILARLA BULUŞACAK

Çankaya Belediyesinin her yaz düzenlediği “Açık Hava Sinema Günleri” bu hafta Keklik, Esat ve Metin Oktay Mahallesi’nde Çankayalılarla buluşacak.

En tatlı Çankaya geleneği “Açık Hava Sinema Günleri” bu hafta Keklik Pazaryeri, Küçük Esat Özgürlük Parkı ve Metin Oktay Mahallesi’ndeki gösterimlerle devam edecek. İlçede nostalji rüzgarı estiren etkinlikte Cem Yılmaz imzalı “Arif V 216 ile son dönemin beğenilen komedi filmi “Bayi Toplantısı” Çankayalılarla buluşacak. Kurulan dev ekrandan filmi izleyen Ankaralılar, Çankaya Belediyesi tarafından ücretsiz ikram edilen mısırlarını yiyerek açık havada sinema keyfini yaşayacak.

EYLÜL AYINDA DA SÜRECEK

Mahalle kültürünü yeniden canlandıran, komşuları bir araya getiren etkinlik, Eylül ayında da devam edecek. Sinema günleri kapsamında Çankaya’da 12 farklı noktada birbirinden güzel 4 film Çankayalılarla buluşacak. Sinema gösterimlerinde maske ve mesafe kuralına özellikle dikkat edildiğini kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen “Mayıs ayında sona eren tam kapanmanın ardından güzel günleri tekrar yaşatmak, sosyal mesafe ve pandemi kurallarına uyarak açık hava nostaljisini Çankayalı hemşerilerimize yeniden hatırlatmak istedik” dedi.

SİNEMA GÜNLERİ TAKVİMİ

Tüm gösterimler 20:30 başlayacak.

27 Ağustos Cuma – Keklik Pazaryeri – Arif V 216

28 Ağustos Cumartesi – Metin Oktay Ortaokulu Yanı – Arif V 216

29 Ağustos Pazar – K. Esat Özgürlük Parkı – Bayi Toplantısı

 

2 Eylül Perşembe – Ahmed Arif Parkı – Bayi Toplantısı

3 Eylül Cuma – Anıtpark – Soul

4 Eylül Cumartesi – Cebeci Camisi Önü – Bayi Toplantısı

Back To Top