skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Açık Hava Spor Alanları İçin Geri Sayım Başladı

Park ve sosyal tesislerde çıtayı yüksek tutan Çankaya Belediyesi, yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor.

Spor Toto Teşkilatı ile işbirliği yapan Çankaya Belediyesi, ilçenin farklı noktalarına yapılacak altı yeni açık hava spor alanından en büyüğünün temelini Kasım ayının 11’inde atıyor.

Çankaya Belediyesi park çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Yalnızca Ekim ayı içinde Can Yücel, Pony, Cahit Sıtkı Tarancı ve Muammer Aksoy parklarının açılışını yaparak Ankara’ya kazandıran Çankaya Belediyesi, Kasım ayını da açılış ve temel atmalar ile dolu dolu geçirecek.

BİRÇOK SPOR OLANAĞI BİR ARADA

Çankaya Belediyesi, diğer parkların yanı sıra Spor Toto Teşkilatı tarafından desteklenen spor temalı yeni parklarının yapımı için harekete geçti. Açık hava spor alanı olarak planlanan parklar, basketbol, futbol, voleybol, tenis, fitness ve koşu gibi sporların yapılmasına olanak verecek. Yaşamkent, Ahmet Taner Kışlalı, Sancak ve Birlik mahallelerine yapılacak spor temalı yeni parkların en büyüğü ise Yaşamkent Mahallesi’nde olacak.

TEMELİ TAŞDELEN TARAFINDAN ATILACAK

25 bin 836 metrekarelik büyüklüğüyle dikkat çeken Yaşamkent’teki park, bölgeye 14 bin 465 metrekare yeşil alan kazandıracak. Bölge halkının yeni eğlenme ve spor mekanı haline dönüşecek parkın temel atma töreni, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından 11 Kasım Cuma günü 12:30’da gerçekleştirilecek.

Back To Top