skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Cebeci bölgesinde elektrik direklerini yeraltına döşeyen elektrik firmalarının kazı yaptığı sokakları bir bir asfaltlıyor. Kazı çalışmalarında büyük oranda toz olan sokakları da yıkayarak temizliyor.

Çankaya Belediyesi, son günlerde Cebeci bölgesini kabusa çeviren ve elektrik direklerinin yeraltına döşenmesiyle köstebek yuvasına dönen sokakları bir bir asfaltlayarak vatandaşların mağduriyetini gideriyor.

Elektrik firmalarının eskiyen ve yıpranan elektrik direklerini değiştirmesi ve kabloları yeraltına alma çalışmalarının yol açtığı mağduriyeti gidermek için tam kaplama asfalt ve onarım çalışmalarına ara vermeden başlatan Çankaya Belediyesi, asfalt çalışmalarına ilk olarak Ertuğrulgazi Mahallesi’nden başladı.

Ankara’nın en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Cebeci bölgesinde eskiyen ve yıpranan elektrik direklerinin yenileme çalışmalarını yakından takip eden Çankaya Belediyesi, elektrik firmalarıyla irtibat halinde çalışmalarını sürdürüyor. Elektrik firmalarının yenileme çalışmaları sırasında kazdığı sokakları kurduğu acil asfalt ekibi ile onaran Çankaya Belediyesi tozlanan sokakları yıkamayı da ihmal etmiyor.

Back To Top