skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesinin Hilal Mahallesinde Çankayalılara kazandırdığı Adalet Parkı’nın açılışını yaptı. 

Kılıçdaroğlu: “Adalet insanlık için gerekli bir kavramdır. Adalet sadece insanlar için değil ağaçlar için, hayvanlar için Allah’ın yarattığı tüm canlılar için gerekli bir kavramdır”

Taşdelen: “Çankaya’da çok büyük eserler inşa ettik, etmeye devam edeceğiz. Bugün burada açtığımız Adalet Parkımız sizin büyük yürüyüşünüze armağandır”

Dünya siyaset tarihine geçen Adalet Yürüyüşü’nü simgeleyen Park’ta, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyüş boyunca elinde taşıdığı ‘adalet’ dövizinin anıtı da yer alıyor.

Çankaya Belediyesinin Hilal Mahallesinde 20 bin metrekare alan üzerine inşa ettiği Adalet Parkı’nın açılışını Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine TBMM Başkan Vekili Levent Gök, CHP PM Üyeleri, CHP milletvekilleri, CHP Ankara İl Başkanı, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dünya siyaset tarihine geçen Adalet Yürüyüşü’ne armağan edilen Adalet Parkı’nda, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyüş boyunca elinde taşıdığı ‘adalet’ yazılı dövizi simgeleyen  anıtının açılışı ile başlayan törende konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Adaletten, özgürlükten, eşitlikten, demokrasiden ve Cumhuriyetten yana olan sevgili hemşerilerim hepiniz hoş geldiniz, onur verdiniz” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sayın Genel Başkanım, 2 yıl önce milletvekilimiz Enis Berberoğlu’nun şahsında milli irade için yürüdünüz. Aç kalan çocuklar için, emeğinin hakkını alamayan emekçiler, açlık ve yoksulluk altında ezilen milyonlarca yurttaşımız için yürüdünüz. Şiddete maruz kalan kadınlar için, düşünceleri yüzünden cezaevlerine atılan gazeteciler, yazarlar için yürüdünüz. Ülkemizde demokrasinin, adaletin, özgürlüğün, eşitliğin tam ve eksiksiz bir biçimde yerleşmesi için yürüdünüz. Her şeyin çok güzel olacağına olan inanç ve kararlılığınızla yürüdünüz. Bugün her şeyin çok güzel olmaya başladığı günlerdeyiz. Eğer bugün yüzümüzde gülümseme, yüreğimizde umut, bilincimizde iyimserlik varsa bunun en büyük mimarı sizsiniz. Size demokrasi, cumhuriyet, adalet, eşitlik ve özgürlük için attığınız her adım için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Büyük Adalet Yürüyüşü Ülkemizin kalbi Çankaya’da başladı. Tıpkı büyük devrimlerin burada başladığı gibi. İlk Genel Başkanımız Büyük Atatürk’ten size uzanan çizgi; büyük mücadelelerin, büyük devrimlerin, büyük değişim ve dönüşümlerin çizgisidir. Biz bu çizgilerin, emeklerin ölümsüzleştirilmesi için Çankaya’da çok büyük eserler inşa ettik, etmeye devam edeceğiz. Bugün burada açtığımız Adalet Parkımız sizin büyük yürüyüşünüze armağandır. Siz yürüdükçe umut büyüdü. Siz yürüdükçe yüzler, binlere; binler milyonlara ulaştı.”

Adalet Yürüyüşü’nün Maltepe’de 9 Temmuz 2017’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı konuşmayı hatırlatan Taşdelen, “Siz, 9 Temmuz yeni bir adımdır, yeni bir iklimdir, yeni bir tarihtir, yeni bi doğuştur demiştiniz. Söylediğiniz gibi oldu ve o tarihten sonra her şey yeniden başladı. O gün ülkenin üstüne çöken bütün karamsarlığı ortadan kaldırdınız. O gün herkese başka bir iklimin mümkün olduğunu gösterdiniz ve biz şimdi iklimin değişip Akdeniz olduğu zamanlardayız.Yerel seçimlerde gördük, partimizin en büyük yerel seçim zaferini kazandırdınız, bizler sizlere inandık, Çankaya olarak sizin neferiniz olmaya devam edeceğiz. Adalet Parkımız, bir sene önce bir gecekondu metruk alanı iken Ankara’nın büyük parklarından oldu. Sizin önderliğinizde, sizin liderliğinizde her şeyin güzel olacağı günler yaşayacağız. Sizinle birlikte yürüyen, kalbi sizinle olan, gelecek güzel günlerin hasretini çeken bütün yurttaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Yaşasın Hak Hukuk Adalet” diye konuştu.

HUZUR İÇİNDE YAŞAMAK İSTİYORUZ

“Siyasetçinin görevi topluma hizmet etmektir, siyasetçi topluma hizmet ettiği sürece milletin gönlünde yer alır” sözleriyle konuşmasına başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adaletin insanlık için gerekli bir kavram olduğuna vurgu yaptı. Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

 “Hepimizin huzur içinde yaşaması lazım. Kimliklerimiz, inançlarımız farklı olabilir. Özgürce yaşamak istiyoruz. Mahkemeler adil karar versin istiyoruz, gazeteciler, siyasetçiler, öğrenciler hapiste olmasın istiyoruz. Ve bugün onun için ‘adalet’ diyoruz. Bir yürüyüş başladı, adalet talebi bitti mi hayır, güçlenerek devam ediyor. Adalet dediler en büyük adaletsizliğin altına imza attılar. İktidar sahiplerine seslenmek istiyorum insanların duygularıyla oynamayın. Adalet yürüyüşünü yaparken önümüzde bir duvar var dedim ama o duvarı birlikte yıkacağız dedim. Herkes bekledi, İstanbul’da, Ankara’da, Mersin’de Adana’da yıkıldı. Toplumun ayrışmaya değil beraber yaşamaya ihtiyacı var. Haksız hukuksuz biçimde cezaevlerinde yatanlar var. Hangi gerekçeyle hapiste yatıyorlar. Adalet insanlık için gerekli bir kavramdır. Adalet sadece insanlar için değil ağaçlar için, hayvanlar için Allah’ın yarattığı tüm canlılar için gerekli bir kavramdır. Bütün peygamberlerin ve bütün kutsal kitapların varlık sebebi adalettir. Haksız yere bir insanı hapse atarsanız adaletsizliği pekiştirmiş olursunuz. Bu park varsa eğer bu parkta bizler yürüyorsak adalet için.

Haksız hukuksuz yönetilmek istemiyoruz, bir arada yaşamak istiyoruz. Farklı düşüncelere önem verirseniz demokrasinin geliştiğini göreceksiniz. Cumhuriyeti kurduk, çok partili hayata geçtik, sosyal demokrasiyi getirdik. Demokrasi benim gibi düşünen insan için de, benim gibi düşünmeyen için de geçerli bir kavram. Bize umutsuzluk yakışmaz, en zor koşulllarda bile demokrasiyi, insan haklarını doğanın haklarını savunacağız. Hakkı, hukuku ve adaleti savunuacağız.”

 20 BİN METREKARE

400 metre uzunluğunda koşu parkurundan kondisyon alanına, kum havuzlu çocuk oyun alanından 245 metrekarelik kuru dere yatağına kadar birçok farklı özelliği içinde barındıran  park, 20 bin metrekare toplam alana sahip. Park, 16 bin metrekarelik yeşil alan dokusuyla bölgeye yeni bir nefes alanı olacak.

Back To Top