skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yılını kutladığı bir mesaj yayımladı.

Alper Taşdelen’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı şöyle:

“Bir ulus, kuruluş ve kurtuluş gününü unutursa ayakta kalamaz. 23 Nisan, bu topraklarda bir büyük dirilişin, halkın iradesinin hayata geçtiği bir gündür. Ulusal egemenlik, bu topraklar üzerinde yaşamış, yaşayan ve yaşayacak olanların ortak sevinci olmuş ve olmaya devam edecektir. Çankaya Belediyesi olarak bize düşen ulusumuzun ve insanlığın büyük mirası, 23 Nisan ruhuna sahip çıkmaktır. Ulusal kurtuluşumuzun, Cumhuriyetimizin ve bütün bunların mimarı büyük Atatürk’ün ilçesi Çankaya’da, ulusal bayramlarımıza sahip çıkmak tarihi sorumluluğumuzdur. Çankaya Cumhuriyettir, Cumhuriyet Çankaya’dır. Biz ulusal bayramlarımızı, anlamını hatırlatmak ve ne denli önemli olduğunu vurgulamak için her yıl büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Hiçbir kuvvet halkımızı; Atatürk, Cumhuriyet ve devrimlerine olan sevgisinden, sahiplenişinden vazgeçiremeyecektir. Unutulmamalıdır ki, ulusal egemenlik; halkımızın kurtuluş, ulusumuzun yeniden var oluş günüdür. Bu gerçeği, duyguyu ve düşünceyi kaybettiğimiz zaman bir ulus olma ve birlikte yaşama iradesini de yitirmiş oluruz.

Bu duygularla önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum.”

Back To Top