skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Taşdelen: “Çankaya; umudun, eşitliğin, özgürlüğün, dayanışmanın, barışın kalesidir. 2015 gibi 2016 yılı da Çankaya’nın yılı olacak”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, vatandaşların yeni yılını kutladı. Taşdelen, her yeni yılın, yeni bir umut ve yeni bir başlangıç olduğunu belirttiği mesajında, “2015 yılını büyük acılarla geride bırakıyoruz.

Kaybettiğimiz bütün insanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum. Yaşadığımız acılar ancak paylaşılınca, dayanışma içinde hafifler. Biz, Çankaya Belediyesi olarak her anında halkımızın yanında olduk, olmaya devam edeceğiz” dedi.

2016 yılında da Çankaya’da yenilikler yapacaklarını ve 2015 yılında yapılan çalışmaları artıracaklarını ifade eden Alper Taşdelen, yeni yıl mesajını şöyle sürdürdü:

“2015 yılında çok çalıştık. Çankaya’nın yenilenmesi, eksikliklerinin giderilmesi için gecemizi gündüzümüze kattık. Çankaya yenileniyor, Çankaya değişiyor. Sokaklardan kreşlere, muhtarlık ve taksi duraklarının yapımından okullara, kültür sanat etkinliklerinden Çankaya’da ve ülkemizin her köşesinde bilim ve dünya klasikleri kitaplarının dağıtımına, çöp toplama ve depolama sisteminin değiştirilmesinden sokak hayvanları için rehabilitasyon merkezinin açılmasına, yeni parkların Çankaya’ya kazandırılmasından modern mimariyle Çankaya Evlerinin yapılmasına kadar birçok projeyi yaşama geçirdik. Söz verdiğimiz gibi Çankaya’yı markalaştırdık. 2016 yılında da yeni ve örnek projelerle, Çankaya’yı farklılaştırmaya devam edeceğiz. 2016 da Çankaya’nın yılı olacak.

Çankaya; umudun, eşitliğin, özgürlüğün, dayanışmanın, barışın kalesidir. Ama aynı zamanda Çankaya, Mustafa Kemal’in ilçesidir, Cumhuriyet’in kalbidir ve sonsuza kadar böyle kalacaktır.

Mustafa Kemal’in Çankaya’sının Belediye Başkanı olarak, bütün yurttaşlarımın yeni yılını kutluyor, ülkeme ve bütün dünyaya barış diliyor; sağlık, esenlik, mutluluk ve başarı dileklerimi iletiyor; herkese en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum”

Back To Top