skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Alternatif 23 Nisan Resepsiyonuna Katılım Yoğun Oldu

Çankaya Belediyesi’nin desteği ile Cumhuriyet Gazetesi tarafından, TBMM Başkanlığınca iptal edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resepsiyonuna alternatif bir resepsiyon verildi.

“Cumhuriyet, Cumhuriyete sahip çıkıyor” sloganı ile verilen resepsiyon Ankara Hilton Oteli’nde gerçekleştirildi.

Resepsiyona, ev sahibi konumundaki Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile çok sayıda politikacı, gazeteci, sanatçı, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile yargı mensupları da katıldı.

Çankaya Kent Konseyi Başkanı Tevfik Kızgınkaya’nın sunumuyla gerçekleşen resepsiyonda Can Dündar ve Alper Taşdelen birer konuşma yaptı.

“Her zaman her koşulda tek adam dayatmasına karşı ulusal iradeyi ilk meclisin heyecanıyla savunacağız”

“Bugünü, Cumhuriyetin başkentinde ve ulusal egemenliğin kalesi sayılan Ankara’da karşılamaktan dolayı büyük bir onur ve gurur duyuyoruz” diyen Dündar, TBMM Başkanlığınca 23 Nisan resepsiyonunun iptal edilmesini eleştirerek; “Asıl böyle günlerde ulusun temsilcilerinin bir arada olması ve meclisin kuruluşunu kutlaması gerekir. Cumhuriyet Gazetesi bu düşüncelerle bu gün bu daveti gerçekleştiriyor. Her zaman her koşulda tek adam dayatmasına karşı ulusal iradeyi ilk meclisin heyecanıyla savunacağız. Siz kutlamıyorsanız biz varız, siz susarsanız biz konuşacağız demeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“Cumhuriyetin Çankayası olarak ulusun egemenliğine ve çocuklarımızın geleceğine sahip çıkıyoruz”

İnadına Cumhuriyet, inadına Mustafa Kemal, inadına demokrasi, inadına özgürlük ve barış diyen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de “Her şeye rağmen yine ve yeniden yan yanayız. Biz Cumhuriyetin Çankayası olarak ulusun egemenliğine ve çocuklarımızın geleceğine sahip çıkıyoruz” ifadelerini kullandı. Taşdelen; “Ne çocuklarımız, ne Cumhuriyetimiz, ne aydınlarımız ne de geleceğimiz sahipsiz değildir” dedi.

Back To Top