skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi 28 Ekim’e kadar az bilinen Ankara fotoğraflarının yer aldığı “Anılarda Ankara: Unutulanlar ve Hatırlananlar” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM) Ankara’nın hatıralarına kısa bir tarih yolculuğu için Ankaralıları bekliyor. Ankara’nın bilinmeyen fotoğraflarının yer aldığı “Anılarda Ankara: Unutulanlar ve Hatırlananlar” sergisi, 28 Ekim’e kadar Ankaralılarla buluşacak. Koleksiyoner Dr. Koray Özalp’in yaklaşık 25 yıldır tüm dünyadan topladığı fotoğraflarda, unutulan bir Ankara’yı aktaran sergi, 21 Ekim’de açıldı. Kadri Anafarta’nın ahşap heykellerinin de yer aldığı sergi, 1890’lı yıllardan genç cumhuriyetin 1940’lı dönemine kadar Ankara’yı her açıdan fotoğraflarda yansıtıyor, dönemin sosyal yaşantısını Başkentli sanatseverlerle buluşturuyor.

Zamanın tanığı fotoğraflarda geçmişe ait yaşam parçalarının tanık olunacağı sergi, aynı zamanda mesleklerin, kişilerin, kıyafetlerin, alışkanlıkların, caddelerin, sokakların, kısacası Ankara’nın nasıl değiştiğini de gözler önüne seriyor. Fotoğraflarla ve heykellerle Ankara’nın ilk halini merak edenleri konuk edecek sergi, 28 Ekim’e kadar açık kalacak.

Back To Top