skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Kadınların istihdama eşit katılımı çalışmaları dolayısıyla “Mor Bayrak” sahibi olan Çankaya Belediyesi, kadınların el emeğine pazar oluşturmaya “Anneler Günü” öncesinde de devam ediyor.

Annesine, Çankayalı kadınların yaptığı el emeği ürünleri hediye almak isteyenler, 5-12 Mayıs tarihleri arasında Taurus ve Panora Alışveriş Merkezlerinde kurulan stantları ziyaret edebilecek.

Kadınların sosyal hayata ve istihdama eşit katılımını sağlayıcı hizmetleri dolayısıyla “Mor Bayrak” sahibi olan Çankaya Belediyesi, kadınların el emeği ürünlerine pazar oluşturmaya devam ediyor. İlk olarak alışveriş merkezlerinde kurulan stantlarla kadınların ürettiklerini alıcısıyla buluşturan, ardından pazar yerlerinde “ev” emeği göz nuru stantlar açan Çankaya Belediyesi, Mayıs ayının ikinci pazarı olan (13 Mayıs) “Anneler Günü” öncesinde de kadınlara stant sağlıyor.

5-12 Mayıs tarihleri arasında, Çankayalı kadınların ürettiği ahşap eşyalardan, çantaya; keçe işlerinden kaktüse kadar pek çok ürün Taurus ve Panora Alışveriş Merkezleri’nde alıcısıyla buluşacak. Stantlarda, takı, bere, defter, şişe boyama, deri ürünler, anahtarlık, örgü bebekler de yer alacak.

“EMEĞİN KARŞILIĞINI BULMASI ÖNEMLİ”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, kadınların üretimde bulunması kadar ürünlerin alıcısına ulaşmasının da önemli olduğunu vurgulayarak, “Çankaya emekçi kadınların kalesi olmaya devam edecek. Kadınların emeğinin görünür kılınması ve maddi karşılığını bulması bizim için büyük mutluluk” dedi.

Başkan Taşdelen, kadınların sosyal yaşama ve istihdama eşit katılımı için aralıksız çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Back To Top