skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Alper Taşdelen: “Engelli kardeşlerimizin engelsiz bir yaşama katılabilmeleri için bu önemli merkezi yaptık. Burada engelli vatandaşlarımızın yanı sıra onların ailelerine de eğitimler vereceğiz, hayata daha iyi şartlarda katılabilmelerini sağlayacağız”

Çankaya Belediyesinin engelli bireylere destek ve eğitim amaçlı yaşam merkezi Dikmen Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi’nde hizmete girdi.

Çankaya Belediyesinin büyük projelerinden biri daha törenle hizmete açıldı. Dikmen Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi’nde yapılan “Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi” büyük halk ozanı Aşık Veysel’in doğum tarihi olan 25 Ekim’de hizmete açıldı. Açılış öncesi Türk Halk Müziği sanatçısı Ersin Perçin de konser verdi.

TAŞDELEN: “RANTA DEĞİL HALKA ÇALIŞAN BELEDİYEYİZ”

2019 yerel seçim çalışmalarında Çankaya’da ilkleri yapmaya devam edeceklerini ve Çankaya’ya engelsiz yaşam merkezi kazandıracaklarının sözünü verdiğini hatırlatan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Bir sözümüzü daha tutmuş olmanın gururunu yaşıyorum. Engelli kardeşlerimizin engelsiz bir yaşama katılabilmeleri için bu önemli merkezi yaptık. Burada engelli vatandaşlarımızın yanı sıra onların ailelerine de eğitimler vereceğiz ve hayata daha iyi şartlarda katılabilmelerini sağlayacağız. Bu merkezimize görme engelli olmasına rağmen gönül gözüyle hayatı gören Aşık Veysel ismini vermekten de büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Göreve geldiği 2014 yılından bu yana rant için değil halk için çalıştıklarının altını çizen Başkan Alper Taşdelen, “Belediyeciliğin en güzel örneklerini veriyoruz. Mansur Başkanımla birlikte Ankaramızı ve Çankayamızı Mustafa Kemal Atatürk’e layık bir başkent haline getiriyoruz” ifadelerinde bulundu.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa, eski Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın’ın yanı sıra, TBMM Başkanvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli milletvekili Haydar Akar, CHP Parti Meclis Üyeleri Yaşar Seyman ve Aylin Yaman, CHP Ankara milletvekilleri Murat Emir, Levent Gök, Tekin Bingöl, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay, CHP Çankaya, Sincan, Mamak, Haymana ilçe yöneticileri, İyi Parti Çankaya ilçe yöneticileri Aşık Veysel’in ailesi ve engelli vatandaşlar ile aileleri katıldı.

ENGELLİ BİREYLERİN YENİ YAŞAM MERKEZİ

Engelli bireylerin sosyalleşerek kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak merkez, sanat, spor ve müzik atölyeleri ile engellilere gelişim desteği sağlayacak. Çankaya Belediyesi Görme Engelli Spor Kulübü sporcularının halter ve goalball antrenmanlarını yapabilecekleri merkezde 4-6 yaş çocuklara okul öncesi eğitimi verilecek engelsiz oyun evi de bulunuyor. Ebeveynler için kurslar, sesli kütüphane, kafeterya, konferans ve çok amaçlı salon ile sağlık biriminin de yer aldığı merkezde zihinsel engelli bireyler için Duyu Bütünleme Odası ve günlük işlerin yapılabilmesine destek olacak Bağımsız Yaşam Becerileri Ünitesi de bulunuyor.

Back To Top