skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesinin 10. kez düzenleyeceği “Bahçıvanlık” eğitimleri için başvurular başladı. Pandemi nedeniyle 150 kişi ile sınırlandırılan eğitimlere başvurular 25 Şubat’ta sona erecek.

Başvurular, https://www.cankaya.bel.tr/bahcivan adresinde yer alan form doldurularak yapılacak.

Çankaya Belediyesinin pandemi nedeniyle 2020 ve 2021 yıllarında ara verilen bahçıvanlık eğitimleri bu yıl gerçekleşecek. 2011 yılından bu yana 3.075 kişinin katılarak sertifika aldığı bahçıvanlık eğitimlerine başvurular başladı. Pandemi tedbirleri göz önünde bulundurularak 150 kişi ile sınırlandırılan eğitimlere başvurular 25 Şubat’a kadar devam edecek.

Küçük bahçelerin düzenlenmesinde temel unsurlardan başlayarak dış ve iç mekan bitkileri, budama, aşılama, meyve ağaçları, çim alan bakımı, yağmur suyu hasadı, temel sebzecilik ve arıcılık konularının anlatılacağı eğitimler, 7 Mart’ta başlayacak ve 25 Mart’ta sona erecek.

Koronavirüs tedbirleri dikkate alınarak düzenlenecek eğitimlerde sayı ilk başvuran 150 kişi ile sınırlı tutulacak. Teorik eğitimler Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde, uygulamalı eğitimler ise Yılmaz Güney Sahnesi yakınındaki Umut Park’ta yapılacak. Eğitimler hafta içi her gün 10.00-13.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Bahçıvanlık eğitiminden yararlanmak isteyen vatandaşların https://www.cankaya.bel.tr/bahcivan e-posta adresinde bulunan formu doldurarak müracaat etmeleri gerekiyor. Başvuru kabulü konusunda vatandaşlara Çankaya Belediyesi tarafından e-posta ile bilgi verilecek.

Back To Top