skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Başkan Taşdelen Gümüşhanelileri Ağırladı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara’da yaşayan Gümüşhanelileri iftarda ağırladı.
Taşdelen: “Ümit ediyorum ki ülkemizde terörsüz, barış ve kardeşlik içinde yaşayacağımız günler yakında gelecektir”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in sivil toplum kuruluşlarına verdiği iftar davetlerinin bu haftaki ilk konuğu Gümüşhaneliler oldu. Çankaya Belediyesi Vedat Dalokay Nikah Salonu’nda gerçekleşen iftar davetine, Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya, Çankaya Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Mustafa Yıldırım, Çankaya Belediye Meclisi’nin Gümüşhaneli üyeleri Canan Araz ve Kıvanç Kibar, Çankaya Belediyesi’nin Gümüşhaneli Başkan Yardımcısı Yasemin Asil, aslen Gümüşhaneli olan bir evvelki dönem CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün ve Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Başkanı Hamdi Arslan ile çok sayıda Gümüşhaneli katıldı.

“GÜMÜŞHANELİLER KELKİT OVASI GİBİ DİRENGEN VE ÜRETKENDİR”

İftarın ardından yaptığı konuşmada Gümüşhanelilerin Kelkit Ovası gibi geniş gönüllü, direngen ve üretken olduğunu belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara ve Çankaya’ya yerleşmiş olan Gümüşhanelilerin pek çok alanda Başkent’e çok önemli hizmetler verdiklerini söyledi. Gümüşhanelerin Çankaya Belediyesi’nde hak ettikleri ağırlıkla temsil edildiklerini söyleyen Başkan Taşdelen, “Çankaya Belediyesi’nin bir başkan yardımcısı ve iki meclis üyesi Gümüşhaneli ve bu arkadaşlarımızın halen Gümüşhane ile sıkı bağları da var” dedi. Konuşmasının sonunda ülkede yaşanan terör olaylarına değinen Taşdelen, “Ümit ediyorum ki ülkemizde terörsüz, barış ve kardeşlik içinde yaşayacağımız günler yakında gelecektir” dedi.

GÜMÜŞHANE’DEN ÖVGÜ

Taşdelen’in ardından söz alan Gümüşhane Dernekler Federasyonu Başkanı Hamdi Arslan da, “Bu mübarek ayda bizi bir araya getiren, ilişki ve muhabbetimizin daha da gelişmesine vesile olan Çankaya Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diyerek başladığı konuşmasında, Gümüşhanelilerin Cumhuriyetin kuruluş ve başlangıç yıllarından itibaren Ankara’da etkili bir nüfus oluşturdukları bilgisini verdi. Arslan, Ankara’nın Başkent olma sürecinde ve Cumhuriyetin kuruluş harcında Gümüşhanelilerin katkıları bulunmasından özel gurur duyduklarını belirtti. Ankara’daki Gümüşhanelilerin özel bir ağırlıkla Çankaya sınırları içerisinde ikamet ettiklerini vurgulayan Arslan, “Laf olsun diye söylemiyorum, bir gerçeği dile getiriyorum. Çankaya’da yaşayan Gümüşhaneli hemşerilerimiz Sayın Alper Taşdelen ve Çankaya Belediyesi’nden çok memnunlar ve hep övgüyle söz etmekteler. Sayın Taşdelen ve ekibine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Hamdi Arslan Ankaralı Gümüşhaneliler adına Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e teşekkür plaketi takdim etti.

Back To Top