skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, mektup yazarak kendisini okullarına davet eden Hamdullah Suphi İlkokulu öğrencilerini kırmadı. Okula yaptığı ziyarette, sevgi çemberiyle karşılanan Taşdelen, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, mektup yazarak kendisini okullarına davet eden Hamdullah Suphi İlkokulu öğrencilerini kırmadı. Başkan Taşdelen’i sevgi çemberiyle karşılayan öğrenciler, Çankaya Belediyesinin okullarına yaptığı bakım, onarım çalışmalarından çok mutlu olduklarını belirtti.

Bir öğrencinin “İleride belediye başkanı olmak isteyenlere ne önerirsiniz?” sorusunu, Atatürk’ün “Yalnız bir şeye ihtiyacımız var o da çalışkan olmak” sözünü hatırlatarak yanıtlayan Başkan Taşdelen, “İleride hangi mesleği seçerseniz seçin, yapmanız gereken tek şey çok çalışmak ve Atatürk’ün izinden gitmektir” dedi.

Çocuklara yönelik çalışmalara özel önem vererek devam edeceklerini ifade eden Taşdelen, park, oyun alanı, kültür spor mekanı yapımlarında çocukları düşünerek hareket ettiklerini belirtti.

Taşdelen’i sınıflarında ağırlayan çocuklar, Çankaya Belediyesinin bastığı; ‘Bilim Hikayeleri’, ‘Tükenmez Hayatlar’ ve ‘Tükenmez Kitaplar’dan oluşan Çankaya Çocuk Kitapları Serisini beğenerek okuduklarını ifade etti.

Back To Top