skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Başkan Taşdelen Sahada

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, bayram öncesi halkla sohbet etmek ve çalışmaları yerinde denetlemek için sahaya çıktı.

Taşdelen, başkan yardımcıları Anıl Sevinç, Nafiz Kaya ve birim müdürlerinin de katıldığı saha gezisinde hem yapımına başlanacak proje alanlarında son kontrolleri yaptı hem de devam eden projeleri inceledi.

Asfalttan kaldırıma, yeni Çankaya Evlerinden kültür merkezleri ve park yapımına pek çok proje ve yatırım çalışması yürüten Çankaya Belediyesi, yaz aylarında da hız kesmiyor. Çalışmaya bayramda da devam edecek olan belediye ekiplerine en büyük desteği ve morali Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen veriyor.

Bayram öncesi hem halkla buluşmak hem de ilçe genelinde devam eden onlarca projeyi yerinde incelemek üzere sahaya çıkan Başkan Alper Taşdelen, iki gün sürecek saha denetimlerinin ilk gününde yedi ayrı noktayı ziyaret etti.

Başkan yardımcıları Anıl Sevinç ve Nafiz Kaya ile birim müdürlerinin de eşlik ettiği gezinin ilk durağı, Mustafa Kemal Mahallesi oldu. Bölgede yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Taşdelen, mahalle sakinleriyle de görüştü.

Daha sonra Emek Pazarı ve burada bulunan Zabıta Noktası’na geçen Taşdelen, yenisi yapılmak üzere yıkılan Emek Çankaya Evi’ndeki çalışmaları denetledi. Vatandaşların sıcak hava ve yıkım dolayısıyla oluşan tozdan etkilenmemeleri için alınan önlemleri ve yıkımın durumunu denetleyen Taşdelen, gerek bölgede görev yapan zabıtadan gerekse vatandaşlardan çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Geçtiğimiz hafta başlayan çalışmasında sona gelindiğini ve yıkımdan kaynaklanan molozların derhal kaldırıldığını ileten vatandaşlar, hızlı ve etkili çalışma nedeniyle Taşdelen’e teşekkür ettiler. Emek Çankaya Evi’nin bir süredir bölgenin ihtiyacını karşılamakta zorlandığını ve yenisinin yapılmasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen bir mahalle sakini, “Ufak da olsa sürekli devam ettiğimiz bir yerdi. Yıkıldığını görünce çok üzüldük ancak yenisinin ve daha büyüğünün yapılacağını bizzat Başkanımızdan duyunca çok memnun olduk. Hızlı ve özenli çalışan belediye ekiplerine ve Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

KOLEJ OTOPARKINDAKİ YENİLEMEDE SONA YAKLAŞILDI

Başkan Taşdelen Emek bölgesindeki incelemelerin ardından Kolej ve Cebeci bölgelerinde süren çalışmaları denetledi. İlk olarak Çankaya Belediyesi’nin Kolej Otopark’ındaki yenileme çalışmalarını denetleyen Başkan Taşdelen, belediyenin ulaşım biriminde çalışan personelle buluştu. Otopark içinde, şoförlere ayrılan çalışma, dinlenme ve toplanma alanında yapılan yenilemeyi inceleyen ve detaylı bilgi alan Taşdelen, aynı kampus içinde bulunan ve bölgede görevli temizlik-süpürge ekiplerinin kullandığı hizmet – bakım noktasını da ziyaret ederek burada yapılması planlanan yenileme çalışmaları hakkında bilgi aldı. Yaklaşık 35 süpürgecinin iki vardiya halinde kullandığı hizmet binasının kullanım ömrünün sonuna yaklaştığını ve yenilenmesi gerektiğini kaydeden Taşdelen, yeni ve daha kullanışlı bir binanın yapılması için gereken talimatları verdi.

CEBECİ POLİS MERKEZİ’Nİ DE ZİYARET ETTİ

Başkan Taşdelen’in Cebeci’de sonraki durağı Cebeci Polis Merkezi oldu. Polis merkezinin dış duvarlarını yenileyen ve güçlendiren Çankaya Belediyesi ekiplerinin çalışmasını denetleyen Taşdelen’i polis merkezi amiri ağırladı. Yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi alan Başkan Taşdelen, görevli polislerle bayramlaştıktan sonra bölge ziyaretine devam etmek üzere ayrıldı.

ASFALT VE KALDIRIM ÇALIŞMALARI SON SÜRAT İLERLİYOR

Alan denetimlerine devam eden Taşdelen Harbiye Mahallesi’nde yapılan asfalt ve kaldırım çalışmalarını da inceledi. Karşıyaka Sokak ve civarındaki sokaklarda yapılan asfalt çalışmalarını inceleyip sorumlu müdürlerden bilgi alan Taşdelen daha sonra Esat Bölgesi’ne geçerek Bekar Sokak ve onu kesen sokaklarda devam eden renkli asfalt kaldırım çalışmalarını denetledi. Sokak sakinleriyle sohbet eden ve bayramlaşan Taşdelen, ertesi gün devam etmek üzere bölge denetimlerini Esat’ta sonlandırdı.

Back To Top