skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Başkan Taşdelen’den Anlamlı Barış Günü Mesajı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Ülkemizde ve dünyada terör olayları ile sürüp giden savaşların tek çözümünün barışı içselleştirmek ve barış için mücadele etmek olduğunu vurgulayan Taşdelen, Çankayalılara şu sözlerle seslendi:

“İnsanlık tarihi ve ülkemiz açısından oldukça zorlu bir süreçten geçiyoruz. Dünya savaşların, iç çatışmaların, terör saldırılarının yarattığı bir kaostan geçmektedir. İnsanlık büyük bir travma yaşamakta ve meydana gelen olaylar hem insanlığı hem de bir bütün olarak doğayı ve yaşamı yok etme tehdidini ortaya çıkarmaktadır.
Ülkemiz hain darbe girişimi ve terör saldırılarıyla zorlu bir dönemden geçiyor. Bütün bu zor günleri ancak ve ancak Atatürk’ün “Yurtta Barış Dünyada Barış” felsefesi ve yol göstericiliğiyle atlatabiliriz. Ülkemizde ve dünyada barışı savunmak her zamankinden daha acil ve önemli bir hal almıştır. İnsanlarımızın zarar görmemesi, ülkemizin birlik, bütünlük ve kardeşliğinin en güçlü biçimde yaşama geçirilmesi için herkesin barışı savunması büyük önem taşımaktadır. İnsanların barış, huzur ve kardeşlik duyguları içinde yaşadığı bir dünya dileğiyle 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü Kutluyorum. Büyük şairimiz Can Yücel’in dile getirdiği gibi:

Gökte bir yıldız kayarsa eğer,
Sen yıldızı tut çocuk…
UMUT dile…
SEVGİ dile…
BARIŞ dile…

SERGİYE DAVET ETTİ

Başkan Taşdelen ayrıca tüm Çankayalıları ve Başkentlileri, 2 Eylül akşamı saat 18.00’de Galeri Çankaya’da açılacak olan “Bizim Zaferlerimiz ve Bizim Gözyaşlarımız: 20. Yüzyılda Güney Afrika’da Kadınların Mücadeleleri” adlı sergiye davet etti.

Back To Top