skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Başkan Taşdelen’den ÇAYED Çalışanlarına Teşekkür Plaketi

Kurulduğu günden bu yana 10 binden fazla Çankayalıya yardım eli uzatan ve bağışçılarla ihtiyaç sahipleri arasında sağlam bir köprü kuran ÇAYED Yarım Elma Derneği çalışanları, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’den plaket aldı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, makamında ağırladığı Çankaya Yardımlaşma ve Ekonomik Dayanışma Derneği ÇAYED- Yarım Elma çalışanlarına, özverili çalışmalarından ötürü teşekkür plaketi verdi. Belediye Başkan Yardımcısı ve Dernek Başkanı Anıl Sevinç’in de katıldığı ziyarette, Başkan Taşdelen, kurulduğu günden bu yana 10 binden fazla Çankayalıya yardım eli uzatan ÇAYED Yarım Elma’nın, küçük ama özverili bir kadroyla çalışarak Çankaya’daki yardımlaşma ve dayanışma ağını büyüttüğünü söyledi.

Ziyarette ÇAYED Yarım Elma Sorumlusu Aysel Atakurt’tan mevcut çalışmalara ilişkin bilgi alan Taşdelen, vatandaşların bağışlamak istedikleri ev eşyalarının taşınması için ikinci bir araç alınması fikrini desteklediğini ifade etti. ÇAYED Yarım Elma’nın yaklaşan Kurban Bayramı için sıkı çalıştığını ifade eden Aysel Atakurt, “Düzenli gıda yardımı yaptığımız ailelerle iletişime geçmeye başladık. Yine giysi ve kitap bağışlarımız da sürüyor. Üniversitelerin açılmasıyla birlikte özellikle üniversite öğrencileri ev eşyası konusunda bizimle irtibata geçiyorlar. Her gün ortalama 5 öğrenci, evini döşemek için ÇAYED Yarım Elma’ya geliyor” diye konuştu.

Üniversite öğrencilerine verilen desteği çok önemli bulduğunu ifade eden Başkan Taşdelen de, “Bir yandan ÇAYED Yarım Elma eliyle yaptığımız yardımlar, bir yandan Çankaya’nın Filizleri Projesi’yle eğitim bursu verilen gençler, bizim için gurur duyulacak projeler. Bu gençlerimizin eğitimlerine katkı vererek, ülke için faydalı olmalarının önünü bir nebze açabiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

SİSTEM OTOMASYONUNU ARTIRACAĞIZ

Aynı zamanda ÇAYED Yarım Elma Dernek Başkanı da olan Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç ise sunulan hizmeti her açıdan daha verimli hale getirme için sistemi optimize edecek bir yazılım üzerinde çalıştıklarını açıkladı. “Şu an hazırlıklarını sürdürdüğümüz proje, bağış yapacak olanlarla bağışı alacak olanların, durumlarını ve ihtiyaçlarını bir internet sitesi üzerinden bildirmesini sağlayacak” diyen Sevinç, “Bu sayede örneğin o gün 4 ayrı evden eşya alınması gerekiyorsa, harita üzerinde yapılan otomatik rota düzenlemesiyle hangi bağışçıya ne zaman gidileceği çok daha kesin belirlenebilecek. Böylece hem ÇAYED Yarım Elma çalışanları hem de bağışçılar açısından zaman kaybı önlenmiş olacak, çalışma verimi daha da artacak” açıklamasında bulundu.

Back To Top