skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” etkinlikleri kapsamında, farkındalık söyleşilerinin yanı sıra tiyatro oyunlarını da Çankayalılarla buluşturdu.

Farkındalık haftasının son gününde Berna Laçin’in başrolünü oynadığı “Hayal Satıcısı” kadına şiddete karşı Çankayalılar için sahnelendi.

Çankaya Belediyesi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde kadın sorununa ilişkin farkındalık yaratmak, “Kadına Yönelik Şiddete Hayır!” demek için pek çok etkinliğe ev sahipliği yaptı. 26 Kasım’da “Farkındalık Haftası”nın son gününde Berna Laçin’in başrolünü oynadığı “Hayal Satıcısı” kadına şiddete karşı Yılmaz Güney Sahnesi’nde Çankayalılar için sahnelendi.

DÜNYA ŞAMPİYONU OKÇU ÇANKAYA’DA

Çankaya’da farkındalık haftasının son günü “Kadının Güçlenmesinde Sporun Rolü” paneli ile başladı. Prof. Dr. Canan Koca’nın moderatörlüğünde 2009 Dünya Paralimpik Okçuluk Dünya Şampiyonu ve Pekin Paralimpik Oyunları Okçuluk Şampiyonu Gizem Girişmen’le Kızlar Sahada Girişimi Gönüllüsü Kiraz Öcal’ın katıldığı panelde, sporun toplumsal cinsiyet eşitliğinin önündeki engelleri ve ayrımcılığı ortadan kaldırarak kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesinde rolü masaya yatırıldı. Çankayalılardan ilgi gören panel, Gizem Girişmen’e Çankayalı katılımcılar tarafından düzenlenen sürpriz doğum günü kutlamasıyla sona erdi.

EZBER SÖYLEMLERE AYNA TUTTU

Farkındalık haftasının son etkinliğinde ise Berna Laçin’in başrolünü oynadığı “Hayal Satıcısı” Çankayalılar için sahnelendi. Zehra İpşiroğlu yazıp, Berfin Zenderlioğlu’nun yönettiği, Berna Laçin’in tek kişilik oyunu Çankayalılardan büyük ilgi gördü. Gerçek bir yaşam hikâyesinden yola çıkarak kadınlığın ezberlenmiş söylemlerine ayna tutan oyunun sonunda Laçin dakikalarca ayakta alkışlandı.

Back To Top