skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Dil Derneğinin kurucu üyesi Beşir Göğüş adına her yıl verilen Türk Dili ve Çocuk Edebiyatını Geliştirme Ödülü, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen törenle sahibini buldu.

Dil Derneği tarafından düzenlenen ve Dil Derneği kurucu üyesi Beşir Göğüş adına verilen Türk Dili ve Çocuk Edebiyatını Geliştirme Ödülüne ‘Ormana Güzelleme’ adlı yapıtıyla Ayla Çınaroğlu layık görüldü. Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde düzenlenen ödül törenine Beşir Göğüş’ün ailesinin yanı sıra Dil Derneği Başkanı Sevgi Özel ve Türkçeye gönül veren çok sayıda vatandaş katıldı.

Beşir Göğüş Türk Dili ve Çocuk Edebiyatını Geliştirme Ödülü, 2000 yılından bu yana dönüşümlü olarak Türkçenin gelişmesine ya da çocuk edebiyatına emek veren edebiyatçılara verilirken bu sene seçici kurul tarafından Ayla Çınaroğlu’nun ‘Ormana Güzelleme’ adlı şiir kitabı ödüle layık görüldü.

Beşir Göğüş’ün 104. doğum yılına denk gelen bu yılki ödül töreninde yapıtıyla ödülü almaya hak kazanan Ayla Çınaroğlu, yazarak hayatta var olabildiğini ve yazmanın kendisini ayakta tuttuğunu söyledi.

Müzik dinletisinin yer aldığı törende Ayla Çınaroğlu’na ödülünü Dil Derneği Başkanı Sevgi Özel ve Beşir Göğüş’ün torunu Defne Ülgüray Anter takdim etti.

Back To Top