skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi “15 Ekim Dünya Beyaz Baston Körler ve Güvenlik Günü”nde farkındalık maçı düzenledi.

Çankaya Belediyesi “15 Ekim Dünya Beyaz Baston Körler ve Güvenlik Günü” nedeniyle farkındalık oluşturmak amacıyla özel maç düzenledi. Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü oyuncuları, kadın futbol liginde yer alan Mengü Spor Kulübü Kadın Futbol Takımını Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda yer alan sahasında konuk etti. Kalecilerin gördüğü maçta, iki görme engelli ve gözü bantlı 2 kadın olmak üzere karma takım oluştu. Kadın futbol takımının oyuncuları maç sırasında renkli sahnelere yol açtı. Yeşil ve beyaz formalarla sahaya çıkan takımlar, çarpışmalara sebep olmamak için ellerinden geleni yaparken kendi kalelerine doğru hücuma kalkışan kadın oyuncular izleyicileri güldürdü. Toplam 5 golün atıldığı dostluk maçının ardından katılımcı oyunculara günün anısına birer madalya verildi.

ÇANKAYALI MİLLİ FUTBOLCULARA MAÇ SONRASI PLAKET

15 Ekim Dünya Beyaz Baston Körler ve Güvenlik Günü dolayısıyla düzenlenen dostluk maçının ardından Çankaya’nın gururu olan Görme Engelliler Spor Kulübünün 9 milli takım oyuncusuna, milli takım antrenörü olan Hasan Yıldırım’a ve Kulüp Başkanı Yusuf Sayyıdan’a da birer plaket takdim edildi.

2006 yılından itibaren sahaya Çankaya Belediyesi forması ile çıkan görme engelli futbol takımı, “Turkcell Sesi Görenler Futbol Ligi”nin kurulduğu 2014 yılından itibaren 7 kez üst üste şampiyon oldu. Namağlup ünvanıyla lig bitiren takım özelliği olan Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü milli takımda en fazla oyuncusu olan takım olma özelliğini de korumaya devam ediyor.

Back To Top