skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Bilinçli Kadın Bilinçli Toplum

Çankaya Belediyesi’nin ‘bilinçli kadın, bilinçli toplum’ anlayışı ile kadınlara yönelik başlattığı eğitim programı tamamlandı. Katılımcılara sertifikalarını Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen verdi.

Çankaya Belediyesi bilinçli toplumun bilinçli kadınla var olacağı düşüncesiyle kadınlara yönelik başlattığı eğitim programı tamamlandı. Eğitime katılan 24 kadına sertifikalarını Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen verdi. Eğitimin yaşı olmayacağı vurgusunu yapan Taşdelen, “Onca sorumluluğunuza rağmen 13 hafta boyunca eğitiminize devam ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Sizler toplumun temelisiniz, sizler ne kadar bilinçli, bilgili olursanız, hayatınız o denli mutlu ve huzurlu olur bu da toplumun geneline yansır” dedi. Eğitime katılanlara tek tek sertifikalarını veren Taşdelen, kadına yönelik eğitimlerin yeni dönemde de devam edeceğini söyledi.

10 BAŞLIKTA EĞİTİM VERİLDİ

Çankaya Belediyesi ve Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı işbirliği ile yapılan eğitimler 18-49 yaş aralığındaki kadınlara verildi. Eğitimde; üreme organları ve işlevleri, temizlik ve beslenme, güvenli annelik, doğurganlığın düzenlenmesi, üreme sağlığını koruyucu davranışlar, iletişim, cinsellik, çocuklar ve ergenler, haklar, genel sağlığı koruyucu davranışlar konulu ders başlıkları yer aldı.

Kadın – erkek fırsat eşitliğinin sağlanması, kadınlara özgü ihtiyaçların farkına varılması ve bunların giderilmesi konusunda duyarlı bir hizmet politikası benimseyen Çankaya Belediyesi’nin bu kapsamda başlattığı Kadın Sağlığı Eğitim Programı yeni dönemde de devam edecek.

Back To Top