skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Oran’a Bülent Ecevit Ve Barış Parkları Geliyor

Çankaya Belediyesi Oran’da inşa edeceği Bülent Ecevit Parkı ve Oran Barış Parkı için hazırlıklara başladı. Tasarım ve proje çalışmalarının tamamlandığı Bülent Ecevit Parkı’nda, Bülent Ecevit’i ve güvercini sembolize eden anıt dikilecek. Oran Barış Parkı’nda ise barışın sembolü beyaz güvercin heykeli yer alacak.

İlçenin dört bir yanında imalat çalışmalarını aralıksız sürdüren Çankaya Belediyesi, bir yandan da ilçeye yeni park ve dinlenme alanları kazandırmaya devam ediyor. 2017 yılı başına kadar 22 yeni parkı Çankaya’ya kazandırmak için kolları sıvayan Çankaya Belediyesi ekipleri, son olarak Cumhuriyet Halk Partisi ve Demokratik Sol Parti’nin genel başkanlıkları ile dört dönem Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı yapan siyaset ve devlet adamı Bülent Ecevit’in anısını yaşatacak park için çalışmalara başladı. Belediye, Bülent Ecevit Parkı’nın hemen arka tarafındaki yeşil alana da barışı simgeleyen Oran Barış Parkı’nı inşa edecek.

Tasarım ve proje hazırlıklarının tamamlandığı Bülent Ecevit Parkı’nda, “Karaoğlan”la özdeşleşen beyaz güvercinin kanatlarını da sembolize eden bir Bülent Ecevit anıtı yer alacak. Ecevit’in yaşamının büyük bir bölümünü geçirdiği Oran semtinde inşa edilecek park, yeşil alanları, dinlenme ve oyun gruplarının bulunduğu bölümlerle Çankaya’nın en önemli parklarından biri olacak. Oran Barış Parkı’nda ise barışın simgesi beyaz güvercin heykeli yer alacak.

“ECEVİT’İN ANISINA YAKIŞACAK”

Oran Barış Parkı ve Bülent Ecevit Parkı’nın hazırlık çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, parkın her açıdan Ecevit’in anısına yakışır bir yer olacağını söyledi. Ecevit’in Türkiye sosyal demokrasisinin simge ismi olduğuna dikkat çeken Taşdelen, “Oran rahmetli Ecevit’in ölümüne kadar yaşamının büyük bir bölümünü geçirdiği ve çok sevdiği bir semt. “Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanlığını dört kez üstlenen büyük siyaset ve devlet adamının ismini, evinin de bulunduğu Oran’daki bir parkımıza vereceğimiz için heyecanlıyız. Yeni parkımız aynı zamanda onun siyasal kişiliği ile mütevazı yaşamının simgelendiği bir mekan olacak. Bu park ona olan vefa borcumuzun küçük bir simgesi olacak” diye konuştu.

Back To Top