skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya, 2016 Rio Olimpiyatlarına Gidiyor

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (GESK) tarihi bir başarıya daha imza attı. Çankayalı 9 sporcu, 7-18 Eylül tarihlerinde Rio’da düzenlenecek 2016 Paralimpik Olimpiyatları’na gidiyor.

Dünya şampiyonalarından madalyalarla dönen, son Avrupa Şampiyonası’nda 2 altın madalya ile başarılarını taçlandıran Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (GESK), tarihi bir başarıya daha imza attı. Kulübün atletizmde 3, futbolda ise 6 sporcusu milli takımlara seçilerek Türkiye’yi 7-18 Eylül tarihlerinde Rio’da düzenlenecek 2016 Paralimpik Olimpiyatları’nda temsil edecek.

FUTBOL MİLLİ TAKIMI ÇANKAYA’DAN

10 sporcudan oluşan B1 futbol takımına 6 sporcu birden gönderen Çankaya GESK, milli takımın da “as kadrosu”nu oluşturacak. Futbol milli takımının kaptanı ise yine Avrupa ve Türkiye gol kralımız Emrah Öcal olacak.

AVRUPA ŞAMPİYONLARIMIZ GİDİYOR

Atletizmde olimpiyat madalyası umutlarımızı da Avrupa şampiyonlarımız Semih Deniz, Hasan Hüseyin Kaçar ve Büşra Nur Tırıklı taşıyacak. Bu yıl İtalya’da düzenlenen Avrupa Paralimpik Şampiyonası’nda 1500 metrede altın madalyayı kazanan Semih Deniz ile 5000 metre şampiyonumuz Hasan Hüseyin Kaçar’a Rio yolunda; ciritçimiz Büşra Nur Tırıklı eşlik edecek.

2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda, 12 ayrı branşta, 76 sporcu Türk bayrağını göndere çektirebilmek için mücadele edecek.

Back To Top