skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya 5 Spor Parkının Temelini Attı

Çankaya Belediyesi tarafından projelendirilen ve Spor Toto Teşkilatı tarafından desteklenen spor parkların temeli törenle atıldı.

Çankaya Belediyesinin 140 milyon liralık bir yatırımı hayata geçirdiğinin altını çizen Taşdelen; kreşler, yüzme havuzları, kültür merkezleri, parklar gibi hizmetlerle Belediye tarihinin en büyük yatırım programının uygulandığını belirtti.

Park çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Çankaya Belediyesi, fark yaratan yeni projesini hayata geçirmek için düğmeye bastı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, Çankaya Belediyesi Meclis Üyeleri, Yaşamkent Seviye Koleji yönetici ve öğrencileri ile çok sayıda spor kulübü yöneticisinin katılımıyla “Açık Hava Spor Parkları”nın temeli atıldı.

TAŞDELEN: “ÇANKAYA BELEDİYESİ TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIM PROGRAMINI UYGULUYORUZ”

Vatandaşların futboldan tenise kadar birçok farklı branşta spor yapmalarına olanak verecek şekilde hazırlanacak parkların açılışında konuşan Taşdelen; halkın spor tesisleri istediğini belirterek, yapılan çalışmalarla bu eksikliğin kısa süre içinde giderileceğini belirtti. “Vatandaşlarımızın yanı sıra amatör spor kulüplerimizin de çalışmalarını yapabilecekleri şekilde hazırlayacağımız bu parkımızı üç ay sonra hizmete sunacağız” şeklinde konuşan Taşdelen, “Bütün amacımız Çankaya’yı hizmet anlamında da Mustafa Kemal Atatürk’e layık bir noktaya çıkarmaktır” dedi. Çankaya Belediyesinin 140 milyon liralık bir yatırımı hayata geçirdiğinin altını çizen Taşdelen; kreşler, yüzme havuzları, kültür merkezleri, parklar gibi hizmetlerle Belediye tarihinin en büyük yatırım programının uygulandığını belirtti.

AKILLA, TUTKUYLA, AŞKLA HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ

Taşdelen; “Bir yandan büyük yatırımlar yapılırken bir yandan da iki buçuk yılda 293 milyon liralık borcu ödedik” dedi. Spor Toto Teşkilatına da teşekkür eden Alper Taşdelen “Akılla, tutkuyla, aşkla hizmet etmeye devam edeceğiz. Belediyeciliğin sosyal demokratların işi olduğunu hizmetlerimizle göstermeyi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

“Eski bir spor adamı olarak bugün 5 spor parkının temelinin atılıyor olmasından ötürü ayrı bir mutluluk duyuyorum” diyen Selçuk Dereli, “İnanıyorum ki bu tesislerden Türk sporuna, dünya sporuna çok önemli sporcular yetişecektir” ifadelerinde bulundu.

CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin ise konuşmasında Çankaya Belediyesinin hizmetlerinin Alper Taşdelen öncülüğünde hızla devam ettiğini belirterek, “Her gün Çankaya Belediyesinin yeni bir açılışına ya da temel atma törenine gidiyoruz. Hep birlikte Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

5 BÜYÜK SPOR PARKI İLE AÇIK HAVADA SPOR KEYFİ

Temel atma töreni yapılan açık hava spor parkları, Yaşamkent Mahallesi’nde iki, Ahmet Taner Kışlalı, Birlik ve Sancak Mahallelerinde ise birer olmak üzere toplam beş adet olacak. Spor Toto Teşkilatı tarafından desteklenen spor temalı yeni parklar basketbol, futbol, voleybol, tenis, fitness ve koşu gibi sporların yapılmasına olanak verecek.

En büyüğü 25 bin 836 metrekare alan üzerine kurulacak parklar, Çankaya’ya spor olanaklarının yanı sıra önemli ölçüde yeşil alan kazandıracak.

Back To Top