skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya Ağacına Sahip Çıkıyor

Ankara’nın park ve yeşil alan zengini Çankaya Belediyesi, bir tek ağaca bile zarar gelmemesi için onlarca ağaç nakli gerçekleştiriyor.

Çankaya Belediyesi, yeni park ve yeşil alan çalışmalarının yanı sıra yapılan projeler nedeniyle zarar görme ihtimali olan ağaçları daha uygun alanlara naklediyor.

Konusunda uzmanlaşmış ekipler ve özel ağaç nakil araçlarıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, Ocak ayından Nisan sonuna kadar beş yüze yakın ağaç daha güvenli alanlara nakledildi.

BİR TEK AĞAÇ BİLE DEĞERLİ

Uzun yıllar ve emekler sonucu büyümüş ağaçların zarar görmemesi için çaba sarf eden Belediye ekipleri, konuyla ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının taleplerine de cevap veriyor.

Çankaya Belediyesi’ne ait Bakım-Onarım biriminin Yıldız Yerleşkesi’nden taşınacak olması nedeniyle bölgede bulunan ağaçları Mühye’deki Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne nakleden ekipler, birçok ağacı da Çayyolu’nda bulunan Çankaya Belediyesi ağaçlandırma alanında yaşatıyor.

DÖRT AYDA BEŞYÜZ AĞAÇ KURTARILDI

Vatandaşlardan gelen talepleri de programı doğrultusunda karşılamaya çalışan Çankaya Belediyesi, kentsel dönüşüm projesi kapsamında kalan bölgelerde bulunan çeşitli türlerdeki 112 ağacın nakli ile birlikte son dört ay içinde beş yüze yakın ağacın kuruyarak yok olmasının önüne geçmiş oldu.

Back To Top