skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Açık Hava Sineması etkinlikleri, Yılmaz Erdoğan’ın Ekşi Elmalar filmi ile devam ediyor.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen Yaşamkent Maykop Parkı’nda yapılan gösterime eşi ve kızıyla katıldı.

Çankaya Belediyesinin sıcak yaz akşamlarında semtlerde başlattığı nostalji tadında açık hava film gösterimleri gelen yoğun talep üzerine devam ediyor. Yaşamkent Maykop Parkı’nda yapılan Açık Hava Sineması etkinliğinde vatandaşlarla bir araya gelen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Yılmaz Erdoğan’ın Ekşi Elmalar filmini eşi ve kızıyla birlikte izledi.

“Tıpkı Eski Günlerdeki Gibi” şiarıyla bir Çankaya klasiği haline gelen Açık Hava Sineması, 17 Temmuz’da Müfit Can Saçıntı’nın Yaşamak Güzel Şey filmiyle başlayan gösterimler bugüne dek 20 bin kişiye ulaştı.

Ekşi Elmalar ise Yılmaz Erdoğan’ın çocukluğunun Hakkari’sinden biriktirip esinlenerek yazıp yönettiği, 1970’lerden 90’lı yıllara bir ailenin Hakkari’den Antalya’ya sürüklenişini anlatıyor.

“BİR ARADA OLMAYA HASRET KALMIŞIZ”

Çankayalıları kültür-sanat etkinlikleri ile buluşturmaktan mutluluk duyduklarını belirten Alper Taşdelen, “Hem o eski güzel günleri tekrar yaşatmak, hatırlatmak istedik hem de Çankayalı hemşerilerimizi sosyal etkinliklerle bir araya getirmek istedik. Görüyoruz ki, vatandaşlarımız birlikte bir şeyler yapmaya, bir arada olmaya hasret kalmış. Başlangıçta iki hafta olarak planladığımız açık hava sinema etkinliklerimizi, halkımızdan gelen talep doğrultusunda sürdürme kararı aldık. Şimdi birlikte film izliyoruz, sonraki günler de vatandaşlarımızı açık hava sinema etkinliklerinde beraber olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Ekşi Elmalar, Maykop Parkı’nın ardından 7 semtte daha akşam saat 21.00’de yapılacak gösterimlerle, 22 Ağustos’a dek sürecek.

EKŞİ ELMALAR

12 Ağustos 2017 Cumartesi Lozanpark
13 Ağustos 2017 Pazar Eser Park
15 Ağustos 2017 Salı Ayrancı Pazaryeri
18 Ağustos 2017 Cuma İncesu Pazaryeri
19 Ağustos 2017 Cumartesi Cebeci Cami Önü
20 Ağustos 2017 Pazar Huzur Pazaryeri
22 Ağustos 2017 Salı İlker Pazaryeri (Mürsel Uluç Mah.)

Back To Top