skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi asfalt çalışmalarında sezonu başlattı. Sezona iddialı başlayan Belediye, ilçede asfaltsız yol bırakmamayı hedefliyor. Çankaya Belediyesi’nin bu sezon hedefi ise 200 bin ton asfalt dökmek.

Çankaya Belediyesi ilçede yer alan sokaklarda tam kaplama, yama, onarım ve freze çalışmalarına başlarken Kasım ayına dek sürecek asfalt çalışmalarına hızlı bir giriş yaptı.

Geçen yılı 200 bin ton asfalt çalışması ile rekorla kapatan Çankaya Belediyesi, 124 mahallenin 107’sinde çalışma sürdürerek ilçede geniş kapsamlı çalışma gerçekleştirdi. Havaların ısınmasıyla birlikte asfalt sezonunu açan Çankaya Belediyesi, ilk çalışmasını İşçi Blokları Mahallesi’nde yaptı.

Asfalt hedefini her sene katlayarak artıran Çankaya Belediyesi 2014 yılında 72 bin tonla başladığı asfalt çalışmalarında 2015 yılını bir önceki yıla göre yaklaşık 3 katı artırarak 200 bin ton asfalt çalışması ile kapattı.

Bu yılki hedefini yine 200 bin ton asfalt olarak belirleyen Çankaya Belediyesi sokak, cadde, resmi kurum ile okullardaki tam kaplama ve onarım çalışmalarına başladı.

Back To Top