skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, İngiltere’nin Başkenti Londra’da düzenlenen “Çoğunluk İçin Avrupa-Avrupa’yı Dönüştürecek Sol Bir Strateji Geliştirmek”  konferansına yönelik temasları çerçevesinde Londra Islington Belediyesi Councillor Kaya Comer-Schwartz’ı makamında ziyaret etti.

Avrupa Solunun önemli aktörlerinin de katılacağı “Çoğunluk İçin Avrupa-Avrupa’yı Dönüştürecek Sol Bir Strateji Geliştirmek” konferansına katılım için Londra’da bulunan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen,  temasları çerçevesinde Londra Islington Belediyesi Councillor Kaya Comer-Schwartz’ı makamında ziyaret etti. Belediye başkanları yürüttükleri projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundukları görüşmede, sosyal belediyecilik alanında yürütülen çalışmaları da paylaştılar.

KONFERANS SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİK KONUŞULACAK

“Çoğunluk İçin Avrupa-Avrupa’yı Dönüştürecek Sol Bir Strateji Geliştirmek” konferansının açılış konuşmasını Jeremy Corbyn’in yapması bekleniyor. Çankaya Belediye Başkan Alper Taşdelen’in yanı sıra Portekiz Başbakanı Antonio Costa, Yunanistan Maliye Bakanı Euclid Tsakalatos, Londra Belediye Başkanı Sadiq Kahn, Syriza’dan Marina Prentoulis, Demos’tan Carl Miller, ekonomist Ann Pettifor, LSE Küresel Yönetişim Profesörü Mary Kaldor’un gibi önemli isimlerin bulunduğu konferansta Taşdelen, dünya ve Türkiye’de sosyal demokrat belediyecilik uygulamalarını anlatacak.  Taşdelen, Londra Belediye Başkanı Sadiq Kahn ile aynı oturumda “Değişen Avrupa’da Belediyeler” başlıklı bir konuşma yapacak.

Back To Top