skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen’den Vatandaşlara Çağrı: “İnadına Kızılay”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 13 Mart 2016 günü gerçekleştirilen bombalı terör saldırısının ardından ticari durgunluk yaşayan Kızılay esnafına ziyaretlerini sürdürdü. Taşdelen, vatandaşlara Kızılay’da alış veriş yapma çağrısında bulunarak, “inadına Kızılay” dedi.

Taşdelen, Kök Çarşısı’nda esnafı ziyaret ederek alışveriş yaptıktan sonra Kızılay Alışveriş Merkezi esnafıyla buluştu. Başkan Taşdelen “Artık korkmadan sokağa çıkma, başkentin kalbini doldurma zamanı. Biz buradayız, esnafımızın, halkımızın yanındayız. Sloganımız belli ‘inadına Kızılay’… ” diye konuştu.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen 13 Mart’ta yaşanan terör saldırısının ardından ticari açıdan büyük zorluklar yaşayan Kızılay esnafını ziyaret etti. CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli’nin de katıldığı ziyarette Başkan Taşdelen, ilk olarak patlamanın yaşandığı alana en yakın pasajlardan biri olan Kök Çarşısı’nı gezdi. Taşdelen, çarşı içindeki mağazaları tek tek gezerek esnafın ekonomik durumlarını sordu.

ALIŞVERİŞ YAPTI

Ziyaretlerinde esnafa, Başkentlilerin yeniden güvenle kent merkezine gelmeleri için çalıştıklarını kaydeden Taşdelen, iki gündür “siftah” yapamayan Kök Çarşısı esnafından masa saati aldı. Patlamanın ardından yaşananlar ve karşılaştıkları sorunları aktaran çarşı esnafı, Başkan Taşdelen’le hatıra fotoğrafı da çektirdi.

“İNADINA KIZILAY”

Kök Çarşısı’nın ardından Kızılay Alışveriş Merkezi’ne geçen Taşdelen, işyeri sahipleri ve çalışanlarıyla bir araya geldi. Çalışanlara karanfil hediye eden Taşdelen, Çankaya Belediyesi olarak her zaman esnafın yanında olduklarını söyledi.

Ziyaretin sonunda AVM yönetimiyle buluşan Başkan Taşdelen, şunları söyledi:

“Artık korkmadan sokağa çıkmak, Başkentin kalbini yeniden doldurmak zamanı. Biz Çankaya Belediyesi olarak burada, halkımızın ve esnafımızın yanındayız. Bütün başkentlileri yeniden Kızılay’da yaşamaya, alışverişe davet ediyorum. Şimdi sloganımız belli: İnadına Kızılay…”

Back To Top