skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, pandemi koşullarında vatandaşlara aralıksız  hizmet götürmeyi sürdürüyor. Asfalt sezonuna başlayan Çankaya Belediyesi, 2021 hedeflerini belirledi. 

2021 sezonunda 39 mahalle, 174 sokakta 106 bin 500 ton asfalt serimi yapmayı planlayan Belediye, uzun ömürlü ve dayanıklı asfalt kaldırım çalışmasını ise 42 mahalle 116 sokakta 39 bin ton asfalt dökerek gerçekleştirecek.

EĞİMLİ BÖLGELERE MERDİVENLİ YOL

Çankaya Belediyesi ilçenin yüksek ve eğimli bölgelerine merdivenli yol yaparak ilçe sakinlerinin rahat ve güvenli yürüyebilmelerini sağlıyor. Bu yılki program dahilinde 21 mahalle 39 sokakta andezit döşeme ve kromaj korkuluklardan oluşan merdivenli yollar yapılacak.

YENİ YOLLAR AÇILIYOR

Çankaya Belediyesi pandemi sürecinde imara açılmış bölgelerde yeni yol açımlarına da devam edecek. Makineli ve malzemeli bakım çalışmalarının yanı sıra boş alan temizliğini de sürdüren Çankaya Belediyesi bu yıl 24 mahalle 83 sokakta yeni yol açacak.

HER ŞEY ÇANKAYALILAR İÇİN

Pandemi sürecinin dünyayı olduğu gibi ülkemizi de derinden etkilediğini ama bahane üretmeden çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Pandemi sürecinde tüm yerel yönetimlerde olduğu gibi ilçemizde de gelirlerimiz düştü ama bizim Çankayalılara sözümüz vardı. Onlar bizi verdikleri oylarla ikinci kez ödüllendirdiler. Bizler de onların mutluluğu ve huzuru için elimizden ne geliyorsa yapacağımızın sözünü veriyoruz. Ekiplerimiz bu yıl da mahalle mahalle sokak sokak çalışmalarını sürdürecek. Yeni yollar, kaldırımlar, merdivenler yapacağız. Çankayamızın çehresini güzelleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Back To Top