skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarını unutmadı. Ekipler iki günde 600 kilogram mama dağıtımı gerçekleştirdi.

Korona virüs tedbirleri kapsamında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte sokak hayvanlarının mağdur olmaması için de çalışma başlatan Çankaya Belediyesi birçok noktada besleme çalışması yaptı. Besleme çalışmalarında güvercinleri de unutmayan ekipler iki günde 600 kilogram mama dağıtımı gerçekleştirdi.

Çankaya Belediyesi bağlı Sokak Hayvanları İyileştirme Ekibi görevlileri, ilçe sınırları içerisinde bulunan rutin besleme noktalarının dışında farklı mahallelerde de çalışma yaptı.

Yıldız, Birlik, Hilal, Sancak, Kırkkonaklar, Bahçelievler, Emek, Cebeci, Oran, Dikmen, Ayrancı gibi mahallelerde gerçekleştirilen besleme çalışmasında ekipler günlük 300 kg olmak üzere hafta sonu boyunca 600 kg kuru mama dağıtımı gerçekleştirdi. Ekipler aynı zamanda sokak hayvanları için belirli noktalara su takviyesi de yaptı.

Çankaya Belediyesi ekipleri yoğun güvercin popülasyonunun olduğu alanları da unutmadı. Ekipler Güvenpark, Kuğulupark gibi noktalara da güvercinler için yem bıraktı.

Back To Top