skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya Belediyesi Ve TEV Eğitim İçin Birleşiyor

Çankaya Belediyesi ve Türk Eğitim Vakfı güçlerini eğitim için birleştiriyor. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, TEV’in 49’uncu kuruluş yıldönümü etkinliğine katıldı. Taşdelen, ihtiyaç sahibi öğrencilere destek amaçlı hayata geçirilen Çankaya’nın Filizleri projesinin TEV ile ortak yürütüleceği müjdesini verdi.

Türk Eğitim Vakfı (TEV) 49’uncu kuruluş yıldönümü Sheraton Otel’de Türk Eğitim Vakfı Ankara Şube Başkanı Ömer Turna, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya, eski bakan İmren Aykut ve çok sayıda davetlinin katılımıyla kutlandı. Yıldönümü buluşmasında Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ihtiyaç sahibi öğrencilere destek amaçlı hayata geçirilen Çankaya’nın Filizleri projesinin TEV ile ortak yürütüleceği müjdesini verdi.

Taşdelen; “Demokratik, laik bir ülke ancak eğitimle olur”

Türk Eğitim Vakfı’nın çalışmalarının önemine dikkat çeken Taşdelen, eğitimin bir ülkenin kaderini belirleyen unsur olduğunu vurguladı. Mustafa Kemal Atatürk’ün en önemli atılımları eğitim alanında yaptığını hatırlatan Taşdelen, “Demokratik, laik bir ülke ancak eğitimle olur. Eğitim siyasi iktidarın oyun alanı olmaktan çıkarılmalı, bilim merkezli olmalıdır” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Hayal ettim, hayalimin önündeki engelleri tespit ettim. Engelleri ortadan kaldırdığımda, hayalim kendiliğinden gerçek oldu” sözlerini anımsatan Taşdelen, “Atatürk’ün hayali bitmiş bir hayal değildi. Devam etmesi gereken yaşatılması gereken bir hayaldi. Bizler bu gerçekleşen hayali yaşatmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Çankaya Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine maddi destek sağlamak için yürüttüğü Çankaya’nın Filizleri projesinden de bahseden Taşdelen, TEV ile yapılacak ortak çalışma ile Çankaya’nın Filizleri projesinin daha da genişleyeceğini söyledi.

Back To Top