skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen pandemi sürecinde Çankaya Belediyesi, ara vermeden yatırımlarına yenilerini ekliyor.

Gerçekleştirdiği yatırımlar ve sosyal belediyecilik uygulamalarıyla illçe halkının beğenisini kazanan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yatırımların artarak süreceği müjdesini verdi.

Ranta değil halka hizmet sloganıyla ilçenin çehresini değiştiren ve vatandaşın doğrudan yararlanabileceği yatırımlara önem veren Başkan Taşdelen, aralarında hizmet binası, spor parkı, Çankaya Evi ve Engelsiz Yaşam Merkezinin olduğu birçok yatırımın önümüzdeki süreçte halkın hizmetine sunulacağını paylaştı.

YENİ HİZMET BİNASI YILDIZ’A

Çankaya Belediyesi Çayyolu bölgesinden sonra Yıldız bölgesine de bir hizmet binası kazandırıyor. İçerisinde Çankaya Evinin yanı sıra ağız ve diş polikliniği ile kütüphanenin de bulunacağı Yıldız Belediye Hizmet Binası çevre mahallelerde oturan vatandaşların Kızılay’a gelmeden işlerini halletmelerine olanak sağlayacak.

ÇANKAYALILAR SPORU DAHA ÇOK SEVECEK

Pandemi sürecinde evlerinden çıkamayan vatandaşların bulundukları bölgede spor yapmalarına olanak sağlayan tesisleri ile dikkat çeken Çankaya Belediyesi, Dikmen bölgesinde Karapınar Spor Parkını da Çankayalılara kazandırdı. İçerisinde futbol, basketbol, fitness alanları ile yürüyüş yolunun bulunduğu spor parkında, çocuklar için de oyun alanı yapıldı. Evlerde bunalan Çankayalılara nefes alma imkanı sunacak Karapınar Spor Parkı Dikmenlilerin yeni yaşam alanı olacak.

ÇANKAYA EVLERİ ARTIYOR

Vatandaşların sosyalleşerek hobi kurslarına katıldığı ve 21. yüzyılın Halk Evleri olarak adlandırılan Çankaya Evlerine bir yenisi ekleniyor. Öveçler Vadisinin girişinde inşaatı süren Çankaya Evi ile vatandaşlar vakit geçirebilecekleri yeni bir sosyal alana kavuşacak.

ENGELLİLERE YENİ BİR YAŞAM ALANI

Sokullu bölgesinde yapımı süren Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi ise engelli bireylerin sosyalleşmelerine ve kişisel gelişimlerini destekleyecek hizmetlere imkan tanıyacak. Engelli bireylerin yanı sıra 65 yaş üzeri vatandaşların yararlanabileceği Bahar Evinin de bulunacağı merkezde, engelli bireyler topluma kazandırılmış olacak.

Back To Top