skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya “Bu Zafer Hepimizin” Dedi, On Binler Ata’ya Koştu

Alper Taşdelen: “Bu ülkede Atatürk’ün askerleri var, onlardan biri de benim”.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94’üncü yıldönümü, Başkent Ankara’da on binlerce yurttaşın katılımıyla kutlandı.

“Bu Zafer Hepimizin” diyen on binlerce vatandaş Güvenpark’tan Anıtkabir’e yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı. Ardından Anıttepe’de gerçekleştirilen Volkan Konak konseriyle Zafer Bayramı taçlandırıldı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Konak, Mustafa Kemal Atatürk için “Yiğidim Aslanım Orda Yatıyor” türküsünü birlikte seslendirdi, beyaz güvercinler özgürlüğe kanat çırptı.

Başkent Ankara’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94’üncü yıldönümü on binlerce yurttaşın katılımıyla kutlandı. Güvenpark’tan Anıtkabir’e yürüyen korteje CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, CHP Genel Başkan Yardımcıları, milletvekilleri, il başkanları ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen katıldı.
Çankaya Belediyesi’nin “Bu Zafer Hepimizin” sloganıyla desteklediği yürüyüşe Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar da eşlik etti. Ellerinde bayraklarla Gazi Mustafa Kemal Bulvarı boyunca yürüyen vatandaşlar, “Türkiye laiktir, laik kalacak”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları attılar, korteje balkonlarında oturan vatandaşlar da alkış ve sloganlarla destek verdi. Yürüyüş ve Anıtkabir ziyaretinin ardından vatandaşlar, Volkan Konak Konseri için Anıttepe Parkını doldurdu.

“ÖNDERİMİZİN DE YOLUMUZUN DA ADI BELLİ: MUSTAFA KEMAL ATATÜRK”

Volkan Konak konserine gelen on binlerce yurttaşı Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen “Mustafa Kemal’in yoldaşları hoş geldiniz” diye selamladı. Taşdelen, “Bu ülkede Atatürk’ün askerleri var, onlardan biri de benim. Bizim önderimizin de yolumuzun da adı bellidir; Mustafa Kemal Atatürk” dedi.

TAŞDELEN: ONLAR SİLDİKÇE BİZ YAZACAĞIZ

Çankaya’nın Atatürk’ün istirahatgahının bulunduğu ilçe olduğunu hatırlatan Taşdelen şunları söyledi: “Atamızın yanında en büyük zaferi kutluyoruz ne mutlu bize, ne mutlu Türkiye’ye, ne mutlu Mustafa Kemal Atatürkçülere. Bu ülkede Mustafa Kemal’in adını silenler oldu. O bizim için öyle bir sevda ki, yüreğimizden, bilincimizden silemezler. Onlar ne kadar silerse silsin, bu ülkede Sakarya’nın suyunda, Nemrut’un ulu dağında, Edirne’nin ayçiçeğinde Mustafa Kemal’in izi var, bu ülkenin sokaklarında Mustafa Kemal’in askerleri var. Bu ülkede Atatürk’ün askerleri var, onlardan biri de benim. Onlar sildikçe biz yazmaya devam edeceğiz. Bu anlamda Ankara’nın en güzel parkına O’nun adını verdik. Ahlatlıbel’in adı artık Ahlatlıbel Atatürk Parkı. Bu ülkeyi bölmek isteyenler bizler oldukça emellerine ulaşamayacak, adı ne olursa olsun PKK,IŞİD, FETÖ, biz bu ülkeyi böldürmeyeceğiz, yıktırmayacağız”.

Konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesilen Taşdelen konuşmasını, Nazım Hikmet’in “Dörtnala gelip Uzak Asya’dan Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan, Bu memleket bizim.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bizim…” dizeleriyle tamamladı.

Kutlamalar, Karadeniz’in güçlü sesi Volkan Konak’ın konseriyle devam etti. Konser sonrası Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in isteği ile “Yiğidim Aslanım Orda Yatıyor” türküsü hep birlikte söylendi. Beyaz güvercinler özgürlüğe kanat çırptı.

Back To Top