skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Meclisi, 2018 Mali Yılı Analitik Bütçe Tasarısını onayladı.

Çankaya’nın nüfus büyüklüğüne oranla hazırlanan yeni dönem bütçesi 860 Milyon Lira olarak belirlendi.

Alper Taşdelen: “Hepinizin emeği olan bu bütçenin tüm Çankayalılara eşit hizmet olarak döneceğinden kimsenin şüphesi olmasın”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen başkanlığında toplanan Çankaya Belediye Meclisi, 2018 Mali Yılı Analitik Bütçe Tasarısı’nı onayladı. Yeni dönem bütçesi 860 Milyon Lira olarak belirlendi.

Çankaya Belediye Meclisi’nde grubu bulunan parti sözcülerinin yaptıkları konuşmaların ardından 860 milyon lira olarak hazırlanan bütçe tasarısı, madde madde okunarak oylandı.

Oylamanın ardından bir teşekkür konuşması yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 3,5 yıl önce göreve başlarken farklı bir belediyecilik anlayışını hayata geçirme sözünü verdiklerini ifade ederek, “bugün yapılan tüm yatırımların, açılan tüm tesislerin, yapılan tüm hizmetlerin ardında bu Meclisin çalışmaları vardır” dedi.

Çankaya’da üretilen hizmetlerin tüm Ankaralılar tarafından kullanıldığına dikkat çeken Taşdelen, “yapılan kültür merkezleri, nikah salonu, sosyal tesisler, kreşler, yüzme havuzları, pazaryerleri ve parklarımızdan tüm Ankaralılar yararlanıyor. Okul tadilatları çalışmalarından sonra pek çok okulda öğrenci sayısında artış olduğu verileri bize ulaşıyor, bu da doğru hizmet ürettiğimizi gösteriyor” bilgisini verdi.

ÇANKAYA’NIN BÜTÇESİ ÇANKAYALILARA DÖNECEK

Yürüttükleri sosyal belediyecilik çalışmaları da anlatan Taşdelen, “İlköğretim öğrencilerine hazırladığımız kitap kırtasiye setleriyle, üniversiteli öğrencilere yaptığımız burs ve eşya yardımıyla, Ramazan’da kurduğumuz iftar çadırlarıyla tüm Çankayalılara sunduğumuz Sağlık Kart ile halkımızın yanında olduk. Çankaya Halk Kart projemizi de yakında hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Taşdelen, sözlerini “Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla belediyecilik alanında çok sayıda ödül aldık. 3,5 yılda yaptıklarımızla seçim döneminde verdiğimiz sözleri fazlasıyla hayata geçirdik. Bu işleri belediyeyi borç yükü altına sokmadan, sıkı bir mali disiplin ile gerçekleştirdik. Hepinizin emeği olan bu bütçenin tüm Çankayalılara eşit hizmet olarak döneceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Başarılarınızın devamı dileğiyle tekrar teşekkür ediyorum” ifadeleriyle tamamladı.

Back To Top