skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102’nci yılında, “Geçilemedi, Geçilemeyecek; Ah Bir Ataş Ver” müzikli anlatıyı Çankayalılarla buluşturdu.

Çankaya Belediyesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102’nci yılında anlamlı bir etkinliğe daha imza attı. 18 Mart’ta Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleşen anma gecesinde, Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının hazırladığı “Geçilemedi, Geçilemeyecek; Ah Bir Ataş Ver” müzikli anlatısını Çankayalılarla buluştu.

Anma gecesine katılan sanatseverler, Opera sanatçıları Görkem Ezgi Yıldırım, Aykut Çınar ve Mehmet Yılmaz’ın seslerinden Çanakkale’de büyük zaferi kazandıran kahraman Mehmetçiklerin hikayelerini dinledi.

Yılmaz Güney Sahnesi’ni dolduran izleyiciler, 1953 yılında tatbikattan dönerken Çanakkale Boğazı’nda batan ve 81 Mehmetçiğe mezar olan Dumlupınar Denizaltısı’nın hikayesinin anlatıldığı gösteride duygulu anlar yaşadı. Müzikli anlatıya ismini veren “Ah Bir Ataş Ver” türküsüne ve “İzmir Marşı”na eşlik eden izleyiciler, sanatçıları dakikalarca ayakta alkışladı.

Back To Top