skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Altı Yeni Çankaya Evin’nin Temeli Atılıyor

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen yeni dönemdeki projelerini tek tek açıklıyor. Yeni nesil pazaryerleri ve yüzme havuzlarıyla birlikte altı yeni Çankaya Evi’nin daha temeli atılacak.

Çankaya Belediyesi yeni dönemde yatırımlarını hızlandırdı. 20 yılda yapılamayan bir çok hizmeti iki yıl gibi kısa bir sürede hayata geçiren Başkan Taşdelen, üçüncü hizmet yılındaki projelerini tek tek açıklıyor. Taşdelen, ‘Yeni Nesil Pazaryerleri’ ve yüzme havuzlarıyla birlikte altı yeni Çankaya Evi’nin daha temelinin atılacağını da müjdeledi. İlk etapta yapımı tamamlanacak Esat ve Bayraktar Çankaya Evleri’nin ardından; Oran, 100. Yıl, Emek ve Dikmen semtlerinde de Çankaya Evleri yeni yüzüyle vatandaşlarımıza çok yönlü hizmet verecek.

HER YAŞTAN ÇANKAYALININ TERCİHİ

Mimari tasarımlarıyla da dikkat çeken, Çankaya Evlarinin giriş katında, yaşı ilerlemiş vatandaşların sosyalleşmesine, kültürel etkinliklere katılmasına olanak veren Baharevi, çocukların eğitmenler eşliğinde oyun oynayıp, resim yapabileceği “Masal Odaları” yer alacak. Her birinde en az 10 dersliğin bulunacağı merkezlerde, Çankayalılar web tasarımından, yabancı dil eğitimine, resim kurslarından takı tasarımına kadar 97 ayrı branşta eğitim alabilecek.

“BİR BELEDİYE GİBİ HİZMET VERECEKLER”

Projenin detaylarını aktaran Başkan Taşdelen, yeni yapılacak Çankaya Evlerinin küçük ölçekli birer belediye gibi bölge halkına hizmet vereceğini söyledi. Çankaya Evleri’nin semtlerde vatandaş-belediye ilişkisini daha da güçlendireceğini ifade eden Taşdelen, “2016 yılı içinde Esat ve Bayraktar mahallelerinde yeni Çankaya Evlerimizi hizmete açmayı planlıyoruz. Sonra sırada Oran, 100. Yıl, Emek ve Dikmen var. Bu merkezlerde vergi yatırma, zabıta ve ruhsat işlemleri gibi temel işlerin yapılacağı belediye hizmet birimi de yer alacak. Çankayalılar mahallelerinden ayrılmadan birçok hizmete anında ulaşabilecek” diye konuştu.

Back To Top