skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya Fen İşlerinde Yarıyılı Verimli Geçirdi

Çankaya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 2016 yılının ilk yarısında 729 sokak ve caddede, yol açımından tam kaplama asfalta, merdivenli yoldan renkli desenli kaldırıma dek kapsamlı çalışma gerçekleştirdi.

Çankaya Belediyesi ilçede yer alan 124 mahallede asfalttan kaldırıma, merdivenli yol çalışmasından atölye çalışmalarına kadar gerçekleştirdiği çalışmalarıyla, 2016 yılının ilk yarısını verimli geçirirken yıl sonu hedeflerine ulaşmak için de tüm birimleriyle çalışmaya devam ediyor.

ASFALTTA GİRİLMEDİK MAHALLE KALMADI

Çankaya Belediyesi tam kaplama, onarım ve yama çalışmalarından oluşan asfalt işlerinde yılın ilk altı ayında 124 mahallenin 102’sinde birden çalışma yürüterek hemen hemen girilmedik mahalle bırakmazken bu süreçte 54 sokakta tam kaplama 587 sokakta onarım ile 1 caddede tam kaplama ve 87 caddede onarım çalışmasını gerçekleştirdi. Resmi kurum ve okullarda da çalışmalarını sürdüren Çankaya Belediyesi, ilçede yer alan sokaklara ilk altı ayda 23 bin ton asfalt serimi gerçekleştirdi.

RENKLİ DESENLİ KALDIRIM YAYGINLAŞIYOR

Dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması nedeniyle tercih edilen ve Çankaya’da bir marka haline gelen Renkli Desenli Asfalt Kaldırım çalışmalarını tüm ilçeye yayan Çankaya Belediyesi, ilk altı aylık süreçte 7 sokağı renkli desenli asfalt kaldırım ile donatırken toplamda 207 bin metrekarelik kaldırım kullandı. İlçede renkli desenli asfalt kaldırımsız sokak bırakmamayı hedefleyen Çankaya Belediyesi, yıl sonuna kadar 4 bölgede 157 bin metrekarelik renkli desenli asfalt kaldırım çalışması yapmayı planlıyor.

MUHTARLIK VE KARAKOLLAR İLE KÖYLERDE KAPSAMLI ÇALIŞMA

Çankaya Belediyesi ilk altı aylık süreçte kaldırım çalışmalarından muhtarlık binalarına polis karakollarından köydeki faaliyetlerine kadar birçok alanda da çalışmalarını sürdürdü. Muhtarlık binalarını yenileyerek çevre düzenlemelerini gerçekleştiren Çankaya Belediyesi Zafertepe, Metin Oktay, Ata ve Öveçler mahallelerinde gecekondu yıkımı gerçekleştirdi. Polis karakolları ve köylerde yenileme çalışmalarını başlatan Çankaya Belediyesi, 6 köyün çeşmesini yenileyip köy konaklarında iyileştirme çalışmalarını tamamlarken Cebeci Karakolu’nun da ihata duvarını yeniden yaptı.

KALDIRIM VE YOL ÇALIŞMALARI TAM GAZ SÜRÜYOR

Çankaya Belediyesi ilçede yer alan sokaklarda eskiyen ve tahrip olan kaldırımları yenileyerek vatandaşların hizmetine sundu. Özellikle eğimli bölgelerde merdivenli yol çalışmalarına ağırlık veren Belediye, zamanın şartlarına göre yıpranan ve eskiyen kaldırımlarda bir dizi çalışma yürüttü. 4 bin 170 metre bordür çalışması 3 bin 870 metrekarelik kaldırım onarım çalışmasını tamamlayan Çankaya Belediyesi, diğer altyapı kuruluşlarının kazıları sonucu tahrip olan yerlerde de çalışmalarını sürdürerek, 1470 noktada tamirat işlemini yaptı. Belediye ayrıca araçların kaldırıma parkını önleyen 2 bin 457 delinatör yerleştirdi.

Back To Top