skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Geri dönüşüm konusunda çalışmalarını aralıksız sürdüren Çankaya Belediyesi, ilçe genelinde konteyner dağıtımlarına devam ediyor.

Çankaya Belediyesi, geri dönüştürülebilen atıklarla ilgili çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çevreyi koruyan ve aynı zamanda ekonomiye de önemli katkı sağlayan atıkların geri kazanılması çalışmaları için yoğun mesai harcayan Çankaya Belediyesi, ilçe genelinde atıkların toplanması için konteyner dağıtımını sürdürüyor.

Üzerinde “Ambalaj atıkları çöp değildir” yazısı bulunan ve kağıt, cam, plastik, metal atıkların bırakılabilmesi için hazırlanmış konteynerlerden ağustos ayından bu yana 200 adedi mahallelere yerleştirildi. Cadde ve sokaklara konan konteynerlerin yanı sıra site içlerine de konteyner koyan Belediye ekipleri sitelerde geri dönüşüm ile ilgili bilgilendirme çalışmaları da yürütüyor. Çalışmalarını broşür ve afişlerle destekleyen Çankaya Belediyesi’nin hedefi ise ilçe genelinde sıfır atık.

1. SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ DE VAR

Atıkların çöp olmak yerine geri kazanılabilmesi için çalışmalarını yürüten Çankaya Belediyesinin kurduğu 1. sınıf atık getirme merkezi de Birlik Mahallesi’nde hizmet veriyor. Kağıt, plastik, metal, cam, tekstil atıkları, atık piller, atık elektrikli ve elektronik eşyalar, atık ilaçlar, bitkisel atık yağlar ve ömrünü tamamlamış lastikler gibi geri dönüşebilir tüm atıkların bırakılabildiği merkezde toplanan atıklarda geri dönüşüme kazandırılıyor.

Back To Top