skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya Kamer Genç’i Unutmadı

Çankaya Belediyesi, Türk Siyasetinin duayen ismi Kamer Genç’in adını Çankaya’da yaşatacak. Siyasetin renkli ismi Kamer Genç adına inşa edilen park, 4 Kasım’da hizmete açılacak.

Çankaya Belediyesi yine bir vefa örneği göstererek renkli kişiliğiyle bir dönem siyasete damgasını vuran Kamer Genç’in adını Çankaya’da yaşatacak. Mutlukent Mahallesi’nde yapılan yeni park, Kamer Genç adını yeni nesillere aktaracak.

1987 yılında başlayan ve 22 Ocak 2016 tarihinde yaşamını yitirene kadar süren 29 yıllık siyasi yaşamı boyunca renkli kişiliği ve cesur söylemleriyle dikkat çeken Kamer Genç’i Çankaya Belediyesi unutmadı. Ölümünden iki yıl sonra yeni yaptığı bir parka Kamer Genç’in adını veren ve büyük bir vefa örneği gösteren Çankaya Belediyesi, unutulmaz siyasetçinin adını ilçede sonsuza dek yaşatacak.

4 KASIM’DA AÇILACAK

Mutlukent Mahallesi 1920. Cadde üzerinde inşa edilen Kamer Genç Parkı, kentsel donatı alanları, tenis kortu, basketbol sahası ve koşu yolu ile Çankayalıların hizmetinde olacak. 3 bin 200 metrekarelik yeşil alana sahip Park, son düzenlemelerin tamamlanmasının ardından 4 Kasım’da hizmete açılacak.

KAMER GENÇ PARKI’NDA GOLF ALANI

Çankaya Belediyesi tarafından 6 bin 395 metrekarelik bir alana yapılan parkta 355 metrekarelik golf alanı da bulunacak. Yaklaşık 5 asır önce doğan, çim saha üzerinde doğal ya da yapay engellerin bulunduğu 18 parkurluk alanda oynanan golf, fiziksel gücün yanı sıra konsantrasyon ve etik görgü kuralları da gerektiriyor.

 

Back To Top