skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi dün gece başlayan ve ilçenin birçok yerinde etkili olan kar yağışıyla mücadelede tüm ekipleriyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çankaya Belediyesi dün geceden itibaren etkili olan kar yağışına karşın, kar küreme ve tuzlama çalışması yürüten ekipleriyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sabaha kadar çalışan ekipler, günün ilk ışıklarıyla birlikte sokağa çıkan vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için seferber oldu.

Akşam saatlerinde başlayan ve sabaha kadar süren kar yağışına karşı harekete geçen ekipler, ilçenin yüksek kesimleri Akpınar, Ata, Birlik, Oran, Malazgirt, Mürsel Uluç, Osman Temiz, Huzur gibi mahallelerinden başlayarak Çayyolu bölgesini de içine alan alanda geniş kapsamlı kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapıyor.

İlçeye bağlı 124 mahallenin tümünde çalışmalarına koordineli bir biçimde devam eden ekipler, vatandaşların sosyal medya üzerinden ve Çankaya Çözüm Merkezi üzerinden ilettikleri çağrılara da kayıtsız kalmadı.

Ana arterlere çıkış yolu olan ara yollarda ünimog, bıçaklı kamyon, greyder, kepçeden oluşan 51 araç ve 620 personelle çalışmalarını sürdüren ekipler, merdiven ve kaldırımlarda oluşan buzlanmayı önlemek için de solüsyonla yolları buzdan arındırıyor.

Back To Top